Podsumowanie pierwszej edycji targów innowacyjnych rozwiązań przemysłowych Warsaw Industry Week 2016

Targi w liczbach

[types field="liczba-odwiedzajacych"][/types]

Odwiedzających

[types field="liczba-wystawcow"][/types]

Wystawców

[types field="custom-liczba-podsumowanie"][/types]

[types field="custom-opis-podsumowanie"][/types]

W dniach 7-9 listopada 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo gościło szerokie grono specjalistów i ekspertów z branży przemysłowej. Okazją do spotkania była premierowa edycja Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week. W czasie imprezy zaprezentowały się wszystkie gałęzie branży przemysłowej: maszyny i narzędzia do obróbki metalu, drewna, przetwórstwa tworzyw sztucznych, automatyzacja i robotyzacja procesów przemysłowych oraz oprogramowanie, metrologia przemysłowa, cięcie i szlifowanie, badania i rozwój, BHP oraz wiele innych. Nie zabrakło dużej dawki wiedzy . Nowoczesne technologie związane z obróbką powierzchni, prezentacja dorobku naukowego uczelni technicznych, specjaliści  z dziedziny robotyki – Warsaw Industry Week było pełnym inspiracji wydarzeniem z udziałem liderów rynku.

Targi odbyły się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Rozwoju, Ministra Nauki
i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Partnerem honorowym wydarzenia było miasto Rzeszów – stolica Innowacji i czołowy region gospodarczy w Polsce, będący miejscem funkcjonowania wielu innowacyjnych przedsiębiorstw polskich, jak i zagranicznych. Partnerem Honorowym wydarzenia była też Dolina Lotnicza – kluczowy klaster przemysłowy w Polsce, zrzeszający czołowe firmy z zakresu lotnictwa i awioniki.

Oprócz pism branżowych, wydarzenie wspierały media o zasięgu ogólnopolskim, takie jak Wirtualna Polska, RMF FM oraz Polsat News.

Inauguracją wydarzenia była Uroczysta Gala wręczenia statuetek Tytanowe Skrzydła. W gronie zwycięzców znaleźli się m.in. Dematec Polska, DIG Świtała, Gravotech Sp. z o.o., Muesham Cooling Systems, Oberon 3D,  Plastigo Sp. z o.o., YG-1 Poland, TIZ Implements.

Warsaw Industry Week w liczbach:

  • 321 wystawców;
  • 500 reprezentowanych firm;
  • ponad 9 000 zwiedzających;
  • 18 000 m2 łącznej powierzchni stoisk;
  • blisko 600 ton pracujących maszyn.

Istotną rolę odegrała konferencja „Horyzont 2020 szansą polskich innowacji w UE” – wydarzenie towarzyszące Warsaw Industry Week. Konferencja pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina była współorganizowana przez  Radę Główną Instytutów Badawczych, przy współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE oraz Ptak Warsaw Expo.

Podczas Targów miały miejsce liczne dyskusje o najnowszych nurtach, trendach i technologiach
w produkcji. Słuchacze mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę oraz poznać nowoczesne techniki i korzyści płynące z wdrożenia nowoczesnych rozwiązań związanych z Przemysłem 4.0.

Zespół Tech Brainers R&D Club umożliwił poznanie nowych trendów społecznych i biznesowych
w sektorze energetycznym oraz odbycie owocnych spotkań networkingowych.

Wszechstronne spektrum zagadnień poruszonych podczas konferencji, przyciągnęło bardzo liczne grono zainteresowanych uczestników, a każdy z odwiedzających mógł odnaleźć w programie interesujące tematy.

Z myślą o młodzieży planującej swoją przyszłość w branży przemysłowej podczas trwania targów odbyły się pokazy robotyki amatorskiej, przygotowane wspólnie z Politechniką Rzeszowską oraz pokaz najnowszych technologii laserowych w produkcji w Strefie Lasery 4.0, współorganizowanej z firmą Gravotech, jednego ze światowych liderów w dziedzinie grawerowania, oprogramowania dla przemysłu oraz laserów przemysłowych. Uczniowie szkół profilowanych mogli odbyć niezwykle praktyczne zajęcia, które poprowadzili specjaliści z zakresu techniki i nowoczesnych technologii przemysłowych.

Jako pierwsi w Polsce, w jednym miejscu zaprezentowaliśmy innowacyjny przemysł w wielkiej skali. Ogromny sukces pierwszej edycji pokazał, że jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia największego w Europie Środkowo-Wschodniej biznesowego centrum prezentacji ofert producentów
i dystrybutorów sprzętu oraz wyposażenia przemysłowego.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję targów Warsaw Industry Week 2017. Deklaracje zgłoszeń na kolejną edycję wróżą jeszcze większy sukces.

Wszystkim wystawcom dziękujemy za zaufanie oraz życzymy sukcesów w dalszej pracy i doskonaleniu swoich rozwiązań, a sponsorom i patronom medialnym dziękujemy za wsparcie naszej imprezy.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
[/types]" color="default" size="large" stretch="" type="" shape="" target="_blank" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="0" icon="fa-external-link " icon_divider="no" icon_position="left" modal="" animation_type="0" animation_direction="down" animation_speed="0.1" animation_offset="" alignment="" class="btn-www" id=""]Strona www

Targi w liczbach

[types field="liczba-odwiedzajacych"][/types]

Odwiedzających

[types field="liczba-wystawcow"][/types]

Wystawców

[types field="custom-liczba-podsumowanie"][/types]

[types field="custom-opis-podsumowanie"][/types]

2017-06-29T11:23:18+00:00 10.11.2016|