Podsumowanie targów w Ptak Warsaw Expo - Jesień 2021

Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad dopięciem jesiennych edycji targów. Za nami pracowita końcówka roku 2021. Pochylmy się na chwilę nad ostatnimi wydarzeniami w Ptak Warsaw Expo

Z dumą możemy ogłosić, że ostatnie miesiące obfitowały w wiele pierwszorzędnych wydarzeń. Próżno szukać drugiego takiego ośrodka targowego w Europie Środkowo-Wschodniej, który mógłby się pochwalić taką ilością targów lub ich skalą, jak Ptak Warsaw Expo. Każda z imprez wyróżniała się niezwykłą wartością merytoryczną, nasi uczestnicy nie tylko opuścili nasze hale z wiedzą o innowacjach na rynku; ale przede wszystkim zawarli wiele kontraktów z czołowymi firmami z Polski i z zagranicy.

Sezon rozpoczął się od IV Międzynarodowych Targów i Kongresu Stomatologii i Medycyny Estetycznej – Warsaw Dental Medica Show. To wyjątkowe wydarzenie, które w swojej formule łączy targi, konferencje i szkolenia dedykowane branży. Podczas tegorocznej edycji gościliśmy 11300 odwiedzających i 196 wystawców. Część merytoryczna obejmowała 92 wykłady i 32 prelekcje.

III edycja Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych – BioExpo Warsaw – to jedyne wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dedykowane tylko branży ekologicznej. Impreza ma charakter stricte biznesowy i jest doskonałą platformą do dialogu pomiędzy producentami a kupcami, właścicielami sklepów specjalistycznych oraz hurtowni spożywczych i wielobranżowych. Podczas tegorocznej edycji gościliśmy 8930 odwiedzających i 248 wystawców.

Construction Machinery Exhibition to demonstracyjne targi dla inżynierii lądowej i recyklingu. W trakcie eventu każdy gość może doświadczyć dynamicznych pokazów oraz skorzystać ze specjalnie przygotowanych ofert targowych. Targom towarzyszyły dedykowane wydarzenia w przestrzeni zewnętrznej z poszczególnych dziedzin prac, między innymi: pokazy ziemne, wyburzeniowe, montażu rusztowań oraz recyklingowe.

Tools & Hardware Show to jedyne w Polsce branżowe targi narzędziowe i prac wykończeniowych. Wydarzenie wyróżnia nowoczesna hybrydowa formuła łącząca klasyczne targi z pokazami i demonstracjami prac budowlanych, wykończeniowych, stolarskich, montażowych i DIY. Podczas tegorocznej edycji gościliśmy 4536 odwiedzających i 121 wystawców.

VI edycja Największych Targów Caravaningowych w Europie Środkowo-Wschodniej – Camper & Caravan Show. To wydarzenie, którego celem jest stworzenie najlepszego miejsca do promocji caravaningu i kultury aktywnego wypoczynku w Polsce. Bogatą ofertę wystawienniczą obejmującą: kampery, przyczepy kempingowe, domki mobilne, turystyczne pojazdy specjalne, autokary, off road; połączyliśmy z dodatkowymi atrakcjami takimi jak: największy w Polsce zlot kamperów oraz przyczep kempingowych, Camper Con, festiwal Food Tracków. Podczas tegorocznej edycji gościliśmy 28314 odwiedzających i 101 wystawców, a na zlocie kamperów pojawiło się 680 ekip.

IV edycja Animals & Veterinary Days to największa w Polsce targi poświęcone zwierzętom towarzyszącym. Podczas tegorocznej odsłony zaprezentowana została szeroka oferta sprzętu i akcesoriów dla zwierząt. Wydarzenie wzbogaciły pokazy sztuczek treserów i ich pupilów oraz wystawy pięknych, dostojnych czworonogów. Podczas tegorocznej edycji uczestniczyło 19423 odwiedzających.

V edycja Warsaw Home & Contract to najważniejsza impreza branży wyposażenia wnętrz i designu, dlatego od lat jest to obowiązkowa pozycja dla projektantów, architektów, deweloperów, właścicieli hoteli, restauracji i innych przestrzeni publicznych. Wydarzenie składało się z 4 głównych stref: Furniture, Kitchen, Light, Textile. Imprezie towarzyszyły liczne wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty i konsultacje w ramach: Design Forum oraz ArchiDAY 2021. Podczas tegorocznej edycji gościliśmy 48 654 odwiedzających z 23 krajów i 578 wystawców, co przełożyło się na 100 000 m2 powierzchni wystawienniczej.

Targi jachtów oraz sportów wodnych – Warszawski Salon Jachtowy – wydarzenie nastawione na kontraktacje i bliską współpracę między producentami a dostawcami: jachtów, łodzi, skuterów wodnych, sprzętu i akcesoriów dedykowanych sportom motorowodnym. Każdy dzień obfitował w konferencje traktujące o produktach, usługach, proekologicznych rozwiązaniach w turystyce wodnej czy nietypowych specjalnościach w branży sportów wodnych. Podczas tegorocznej edycji gościliśmy 76196 odwiedzających i 142 wystawców.

V edycja Warsaw Industry Week to największe wydarzenie sektora przemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi były okazją do zapoznania się z nowościami i rozwiązaniami ze wszystkich kluczowych sektorów przemysłu, takich jak: obróbka metali, lakiernictwo, hydraulika i pneumatyka, spawalnictwo, druk 3D, robotyka i automatyka, narzędzia oprogramowania, technologia laserowa i obróbka drewna. Imprezie towarzyszyły liczne prelekcje w ramach konferencji: Instrumenty Przemysłu oraz Wizja kształcenia inżynierów. Kompetencje przyszłości. Podczas tegorocznej odsłony gościliśmy 13128 odwiedzających i 254 wystawców.

VI edycja Warsaw Pack – międzynarodowych targów techniki pakowania i opakowań – charakteryzowała się szerokim zakresem branżowym obejmującym: techniki pakowania, opakowań, etykiet, etykietowania i druku, automatyki, e-commerce, logistyki i magazynowania. W ramach imprezy odwiedzający mogli wziąć udział w wielu prelekcjach w ramach konferencji: Trendy i Innowacje w Opakowalnictwie oraz Opakowania w Obiegu Zamkniętym. Podczas tegorocznej odsłony uczestniczyło 14872 odwiedzających i 227 wystawców.

II edycja Food Tech Expo to targi towarzyszące tegorocznej edycji Warsaw Pack. Wydarzenie skupiało się na przemyśle technologii spożywczych. Zakres branżowy targów obejmował 4 główne strefy: maszyny specjalistyczne i linie technologiczne dla sektorów przemysłu spożywczego, komponenty i dodatki produkcyjne do żywności, maszyny i urządzenia wspierające, akcesoria; usługi, badania i nauka.

V edycja Centralnych Targów Rolniczych – największych targów nowoczesnych technologii dla rolnictwa w Polsce – była ściśle ukierunkowana na transfer wiedzy, prezentację rozwiązań, produktów i usług sektora agro oraz na rozwój inicjatywy start-up. W ramach imprezy odbyły się 2 konferencje: Rynek i Uprawa Kukurydzy oraz Konopie w uprawie, w przetwórstwie i na rynkach w Polsce i na świecie. Ważnym punktem programu był prestiżowy plebiscyt Mistrzowie Agro, zorganizowany przez Polska Press. Podczas tegorocznej odsłony uczestniczyło 15089 odwiedzających i 197 wystawców.

VII edycja Fast Textile – międzynarodowych targów tekstylnych – była najważniejszym przedsięwzięciem tego typu w Europie Środkowej. W tym roku odwiedzający mieli okazje odwiedzić ekskluzywną Strefę Trendów, Pawilony Narodowe z 27 krajów, wśród nich m.in. Turcja, Holandia, Uzbekistan, Rosja, Czechy, Pakistan, Litwa, Estonia, Chiny. Wydarzenie wzbogaciła konferencja Forum Stosunków Uzbekistanu i Polski, na której prelegenci przedstawili wyniki współpracy międzynarodowej pomiędzy tytułowymi krajami, jak również przyszłych korzyści wynikających z dalszej kooperacji. Podczas tegorocznej odsłony uczestniczyło 11807 odwiedzających i 268 wystawców.

Ptak Warsaw Expo cechuje, nie tylko skala naszych targów, ale także dbałość o szczegóły i sumienność w wykonywaniu naszej pracy. Najlepszym tego przykładem był miniony sezon. Łącznie zorganizowaliśmy 13 imprez targowych, w których uczestniczyło setki tysięcy odwiedzających i tysiące wystawców. Te liczby potwierdzają nasz pozycję lidera targowego w tej części Europy. Na wiosnę 2022 roku mamy zaplanowane już 19 wydarzeń, wierzymy, że przyszły rok przyniesie nam jeszcze więcej powodów do dumy.

Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli targi z nami.

Do zobaczenia w przyszłym roku.