Podsumowanie Composite Poland 2025: innowacja goniła innowację w Ptak Warsaw Expo
Dni 4-6 lutego 2025 roku w Ptak Warsaw Expo wypełnione były rozmowami o rozwoju branży materiałów kompozytowych w kontekście technologii i zastosowań. Stało się to za sprawą pierwszej edycji targów Composite Poland, które zdynamizowały sektor. Pierwsza edycja zgromadziła aż 3106 uczestników.
Powierzchnia wystawiennicza:
Całkowita powierzchnia: 15 000 m².
Wystawcy:
71 firm prezentujących rozwiązania.
Kraje uczestniczące:
Reprezentanci 12 krajów, co podkreśliło międzynarodowy charakter targów.
Targi Composite Poland 2025 były wysoce wyspecjalizowanym wydarzeniem, dedykowanym przedsiębiorcom poszukującym nowych technologii. Pozwoliły one na:
- szybsze i efektywniejsze nawiązanie kontaktów biznesowych z przedstawicielami wiodących firm w branży
- poznanie innowacji podbijających zagraniczne rynki
- między innymi ekologicznych materiałów i technologii produkcji– otwarcie się na międzynarodowe możliwości biznesu
- w tym poszukiwanie nowych rynków zbytu
- zdobycie branżowej wiedzy od najbardziej cenionych ekspertów







Ptak Warsaw Expo współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi i zaufanymi partnerami. Dlatego właśnie podczas każdego wydarzenia organizowanego w halach pod Warszawą odbywa się ceremonia wręczenia Medali Targowych, czyli wydarzenie doceniające liderów branż.
Podobnie było w przypadku Composite Poland, podczas którego wyróżniono wiodących przedstawicieli sektora materiałów kompozytowych. Kto znalazł się wśród docenionych firm?

Merytoryczna strona Composite Poland, czyli Composite Technology Summit
Podczas Composite Poland odbył się Composite Technology Summit, czyli Kongres Branży Technologii i Zastosowań Materiałów Kompozytowych. Wydarzenie to obfitowało w merytoryczne prelekcje oraz wiedzę od praktyków dla praktyków. Organizatorem Konferencji był Polski Klaster Technologii i Kompozytów, która odbyła się pod hasłami „Polski wkład w rozwój technologii kompozytowych” oraz „Międzynarodowe perspektywy w technologii kompozytowej”, skupiając się na innowacyjnych rozwiązaniach i zrównoważonym rozwoju branży. Eksperci omawiali bariery technologiczne, cyrkularność procesów produkcyjnych oraz globalne trendy w wykorzystaniu kompozytów w przemyśle. Wypowiedzieli się tacy specjaliści, jak między innymi prof. Stanisław Kuciel, dr inż. Katarzyna Haraźna, prof. Anna Boczkowska czy prof. Małgorzata Szymiczek.
Zaprezentowano technologię „Near to ZERO WASTE” C-SMC do szybkiego formowania struktur pustych, przedstawiono hybrydowe systemy monitorowania, a także programy wsparcia dla MŚP. Wydarzenie to było więc wielotorowym kompendium wiedzy, z którego mógł czerpać każdy uczestnik.
Zaplanowano już drugą edycję Composite Poland
Premierowa odsłona Composite Poland okazała się sukcesem. Ptak Warsaw Expo zaplanowało więc kolejną edycję wydarzenia. Odbędzie się ona w dniach 3-5 lutego 2026 roku.
Już teraz zachęcamy do rejestracji i śledzenia kalendarza targów PWE!


Dyrektor Działu Analiz | Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju | Ptak Warsaw Expo
Pasjonat targów, z niemal 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu, organizacji imprez i zarządzaniu projektami targowymi.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.