Podsumowanie Composite Poland 2025: innowacja goniła innowację w Ptak Warsaw Expo

Dni 4-6 lutego 2025 roku w Ptak Warsaw Expo wypełnione były rozmowami o rozwoju branży materiałów kompozytowych w kontekście technologii i zastosowań. Stało się to za sprawą pierwszej edycji targów Composite Poland, które zdynamizowały sektor. Pierwsza edycja zgromadziła aż 3106 uczestników.

Powierzchnia wystawiennicza:

Całkowita powierzchnia: 15 000 m².

Wystawcy:

71 firm prezentujących rozwiązania.

Kraje uczestniczące:

Reprezentanci 12 krajów, co podkreśliło międzynarodowy charakter targów.

Targi Composite Poland 2025 były wysoce wyspecjalizowanym wydarzeniem, dedykowanym przedsiębiorcom poszukującym nowych technologii. Pozwoliły one na:

  • szybsze i efektywniejsze nawiązanie kontaktów biznesowych z przedstawicielami wiodących firm w branży
  • poznanie innowacji podbijających zagraniczne rynki
  • między innymi ekologicznych materiałów i technologii produkcji– otwarcie się na międzynarodowe możliwości biznesu
  • w tym poszukiwanie nowych rynków zbytu
  • zdobycie branżowej wiedzy od najbardziej cenionych ekspertów

Ptak Warsaw Expo współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi i zaufanymi partnerami. Dlatego właśnie podczas każdego wydarzenia organizowanego w halach pod Warszawą odbywa się ceremonia wręczenia Medali Targowych, czyli wydarzenie doceniające liderów branż.

Podobnie było w przypadku Composite Poland, podczas którego wyróżniono wiodących przedstawicieli sektora materiałów kompozytowych. Kto znalazł się wśród docenionych firm?

Composite Poland – Wręczenie Medali

Merytoryczna strona Composite Poland, czyli Composite Technology Summit

Podczas Composite Poland odbył się Composite Technology Summit, czyli Kongres Branży Technologii i Zastosowań Materiałów Kompozytowych. Wydarzenie to obfitowało w merytoryczne prelekcje oraz wiedzę od praktyków dla praktyków. Organizatorem Konferencji był Polski Klaster Technologii i Kompozytów, która odbyła się pod hasłami „Polski wkład w rozwój technologii kompozytowych” oraz „Międzynarodowe perspektywy w technologii kompozytowej”, skupiając się na innowacyjnych rozwiązaniach i zrównoważonym rozwoju branży. Eksperci omawiali bariery technologiczne, cyrkularność procesów produkcyjnych oraz globalne trendy w wykorzystaniu kompozytów w przemyśle. Wypowiedzieli się tacy specjaliści, jak między innymi prof. Stanisław Kuciel, dr inż. Katarzyna Haraźna, prof. Anna Boczkowska czy prof. Małgorzata Szymiczek.

Zaprezentowano technologię „Near to ZERO WASTE” C-SMC do szybkiego formowania struktur pustych, przedstawiono hybrydowe systemy monitorowania, a także programy wsparcia dla MŚP. Wydarzenie to było więc wielotorowym kompendium wiedzy, z którego mógł czerpać każdy uczestnik.

Zaplanowano już drugą edycję Composite Poland

Premierowa odsłona Composite Poland okazała się sukcesem. Ptak Warsaw Expo zaplanowało więc kolejną edycję wydarzenia. Odbędzie się ona w dniach 3-5 lutego 2026 roku.

Już teraz zachęcamy do rejestracji i śledzenia kalendarza targów PWE!

Dyrektor Działu Analiz | Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju | Ptak Warsaw Expo

Pasjonat targów, z niemal 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu, organizacji imprez i zarządzaniu projektami targowymi.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.