Plejada gwiazd na Warsaw Comic Con coraz większa! Matt Ryan, aktor znany z roli Micha Rawsona w „Zabójczych umysłach” spotka się z fanami

Znamy kolejną gwiazdę Warsaw Comic Con! Zagrał Micka Rawsona w „Zabójczych umysłach” i wcielił się w główną rolę w serialu NBC „Constantine”, teraz zagości na największym w Polsce festiwalu popkultury. Poznajcie Matta Ryana, walijskiego aktora, który już pod koniec maja spotka się z fanami w Ptak Warsaw Expo!

Fani już nie mogą doczekać się spotkania z gośćmi specjalnymi Warsaw Comic Con 2019. Gwiazdy „Pamiętników Wampirów”, odtwórca roli Pippina z „Władcy Pierścieni”, a może słynny Derek Hale z „Teen Wolf”? Kulisy pracy na planie zdradzi kilkanaście gwiazd Hollywood! Wśród nich jest Matt Ryan, znany z roli Micka Rawsona w serialu CBS „Zabójcze umysły: Okiem sprawcy” oraz Johna Constantine’a w pilotażu NBC „Constantine”, w którym zagrał we wszystkich 13 odcinkach jedynego sezonu.

Uwielbia grać na gitarze, a Batman i Spiderman są jego ulubionymi superbohaterami. Jego ojciec Steve Evans był listonoszem, który porzucił zawód i został producentem płytowym. Z kolei matka, Marie Evans – nauczycielką tańca. Gdy jeszcze był dzieckiem, zagrał rolę Gavroche w “Les Misérables”. Zanim przeniósł się do Gorseinon College, gdzie ukończył kurs BTEC Performing Arts, uczęszczał do szkoły w Penyrheol.

W 2009 roku zagrał w „Hamlecie” u boku hollywoodzkiego aktora Jude Law na deskach londyńskiego Donmar Warehouse. – Dobrze nam się razem pracuje. Jude jest świetnym aktorem, ale też fajnym kolegą. Nawet gdy leje rzęsisty deszcz, odwiedzi wszystkich w garderobie przed występem, powie „cześć” i życzy powodzenia – mówił Ryan w jednym z wywiadów.

Niedługo potem zadebiutował na Broadwayu w tej samej produkcji. W efekcie dał się poznać amerykańskiej publiczności, co było kluczowe dla jego dalszej kariery. – To był mój pierwszy raz w Nowym Jorku i czułem się naprawdę niesamowicie – mówił po latach. – Pamiętam, jak zeskoczyłem z samolotu, poszedłem na Times Square i spojrzałem na drapacze chmur. Prawie zemdlałem. Zakochałem się w mieście – podkreślał aktor. Ryan dostał amerykańskiego agenta, dzięki któremu wystąpił w dramacie CBS „Zabójcze umysły: Okiem sprawcy”. Na planie miał okazję współpracować ze zdobywcą Oscara, Forestem Whitakerem. Niedługo potem Walijczyk założył własną firmę produkcyjną ze starym kolegą ze szkoły.

Fani gier wideo znają głos Matta Ryana z „Assassin’s Creed: Black Flag”, w którym wcielił się w postać Edwarda Kenwaya, walijskiego pirata, który był kapitanem „Kawki” i przodkiem Desmonda Milesa. – To skrzyżowanie filmu i teatru. Musisz od razu wejść w rolę – mówił Ryan.

Przez ostatnie lata Ryan dzielił swój czas między USA a Wielką Brytanię. Często występuje na deskach Noel Coward Theatre. Wcielił się w rolę Fluellena w dramacie Szekspira „Henryk V” (reż. Michael Grandage). W przeszłości pracował też w Royal Sheakespeare Company.

Pod koniec lutego pojawiły się doniesienia, że Warner Bros zamierza nakręcić serial „Constantine”. Ponownie miałby zagrać w nim Matt Ryan. Szykuje się zupełnie nowa produkcja, a może będzie to kontynuacja serialu z 2014 roku? Tego jeszcze nie wiadomo. Choć serial miałby docelowo trafić na platformę DC Universe, niewykluczone, że produkcję przejmie The CW – podaje portal DC TV. Czy pogodziłby pracę na planie z grą w serialu „Legends of Tomorrow”, w którym wciela się w rolę Johna Constantine’a? Krążą plotki, że produkcja Grega Berlantiego i Andrew Kreisberga zakończy się na piątym sezonie.

Jakie plany na przyszłość ma Matt Ryan? W jakich produkcjach już niedługo go zobaczymy? Spotkanie z aktorem już pod koniec maja na Warsaw Comic Con. Podczas tej edycji nie zabraknie m.in. gwiazdy „Pamiętników Wampirów”, odtwórcę roli Pippina z „Władcy Pierścieni”, a nawet słynnego Dereka Hale’a z „Teen Wolf”. Kulisy pracy na planie zdradzi kilkanaście gwiazd Hollywood! Kto jeszcze zagości w tym roku? Kolejne gwiazdy największego w Polsce festiwalu popkultury poznamy już niedługo. Więcej informacji na stronie www.warsawcomiccon.pl.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-05-16T10:17:25+00:00 16.05.2019|