W dniach 22-24 maja 2024 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się pierwsza edycja branżowych targów baterii i technologii magazynowania energii oraz zasilania Battery Forum Poland. Będą to trzy dni wypełnione networkingiem, międzynarodowymi kontraktacjami i wysoce wyspecjalizowaną, branżową edukacją. Dodatkowym wydarzeniem towarzyszącym będzie Energy Storage Expo.

Ostatnie lata to w Polsce „boom” na magazynowanie energii. Choć w naszym kraju sektor przemysłowych i wielkoskalowych bateryjnych magazynów dopiero stawia swoje pierwsze kroki, to bardzo dynamicznie rozwija się segment komercyjnych przydomowych magazynów energii, będących uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznych. Polacy coraz śmielej korzystają z rozwiązań, które w perspektywie gwarantują im oszczędności i większą świadomość energetyczną. Warto więc rozmawiać o możliwościach rozwoju branży, jeszcze bardziej zindywidualizowanej odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów i o rynkach, z których można czerpać wzorce i trendy. Po to właśnie stworzone zostało Battery Forum Poland, które odbędzie się w dniach 22-24 maja 2024 roku w Ptak Warsaw Expo.

Cenieni wystawcy odwiedzą Battery Forum Poland

Już sama perspektywa pierwszej edycji Battery Forum Poland wywołała w branży poruszenie. Potwierdzona obecność najważniejszych i najbardziej cenionych marek w sektorze jest dowodem na to, jak bardzo tego typu wydarzenie jest na rynku potrzebne.

W czasie eventu zaprezentują się producenci i dostawcy litowo-jonowych magazynów energii, hybrydowych magazynów energii z funkcją UPS, wielkoskalowych magazynów energii, integratorzy systemów energetycznych, producenci i dostawcy infrastruktury dla e-mobilności, materiałów i komponentów do produkcji baterii, systemów zasilania, konwerterów mocy, falowników, generatorów, systemów zarządzania energią, firmy inżynieryjne specjalizujące się w projektowaniu i wdrażaniu kompleksowych rozwiązań energetycznych czy dostawcy usług energetycznych w zakresie efektywności energetycznej, diagnostyki systemów oraz monitorowania zużycia energii.

Podczas Battery Forum Poland będzie można zaznajomić się z rozwiązaniami oferowanymi przez między innymi EmiterNet, PIME, SOLFINITY, POWE LAB, QSENSE, SolarEdge, MEB, CORAL, ENERP, TESLA, ALMIDES, WAMTECHNIK, MP Solar Group, SOLAX POWER, MPL ENERGY, TF Kable, APATOR, KEHUA TECH, Accutrade czy MERSEN. Lista wystawców jest jednak o wiele dłuższa i dostępna na stronie internetowej https://batteryforumpoland.com/katalog-wystawcow/

Mocny nacisk na edukację podczas Battery Forum Poland

Battery Forum Poland nastawione jest nie tylko na networking i międzynarodowe kontraktacje, ale również edukację. Ta realizowana będzie podczas wydarzenia pod postacią dwóch konferencji.

Pierwsza z nich to PESA Battery Conference. Odbędzie się ona 22 maja, a zakres tematyczny wydarzenia obejmować będzie europejskie i polskie przepisy dotyczące technologii bateryjnych, możliwości inwestycyjne w branży bateryjnej w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dekarbonizację i gospodarkę o obiegu zamkniętym w przemyśle bateryjnym, regulacje i standardy w zakresie cyberbezpieczeństwa, modele biznesowe dla magazynów energii, finansowanie projektów w magazyny energii, trendy technologiczne w dziedzinie baterii i magazynowania energii oraz studia przypadków: projekty w Polsce i Europie. Podczas konferencji odbędzie się dyskusja w formule okrągłego stołu na temat „Przyszłość przemysłu bateryjnego w Polsce”. Wezmą w niej dział Rafał Gawin – prezes URE, Robert Chryc-Gawrychowski – prezes Northvolt Poland, Bartek Kras – wiceprezes Impact, Anna Chmielewska – associate director, senior banker w EBRD, Piotr Charewicz – starszy specjalista ds. infrastruktury w World Bank.

Na odwiedzających czekają również dwa dni PIME BATTERY SUMMIT POLAND (23 i 24 maja). Wydarzenie podzielone zostanie na sesje. Pierwsza poświęcona będzie polityce Polski w zakresie magazynowania energii w branży bateryjnej, druga magazynowaniu energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym, trzecia produkcji baterii i recyklingowi, a także finansowaniu sektora bateryjnego, a czwarta bateriom: pozyskiwaniu, skalowaniu i produkcji. Trzeciego dnia Battery Forum Poland obecni rozmawiać będą o wykorzystaniu baterii w praktyce, bezpieczeństwie akumulatorów oraz recyklingu baterii i jej „drugim życiu”.

Równolegle do Battery Forum Poland odbędzie się Energy Storage Expo, czyli targi technologii magazynowania energii. Nie zwlekaj i już dziś zagwarantuj sobie udział w wydarzeniach!
Zostań wystawcą: https://batteryforumpoland.com/zostan-wystawca/
Zarejestruj się: https://batteryforumpoland.com/rejestracja/