Wydarzenie, w którym kontraktacje spotykają się z praktyczną wiedzą. Pierwsza edycja Furnitech za nami

Ptak Warsaw Expo w dniach 14-16 maja 2024 roku stało się europejską stolicą branży meblarskiej. To wszystko dzięki dwóm wydarzeniom organizowanym w jednym czasie, czyli Furnitech i Furniture Contract Expo. Stanowiły one platformę do rozwoju branży między innymi dzięki praktycznym warsztatom i wykładom.

Jedno miejsce, jeden czas i cała branża meblarska? To mogła być tylko pierwsza edycja międzynarodowych targów komponentów i technologii meblarskich, Furnitech. Wydarzenie to zintegrowało tych, którzy poszukują nowych rozważań rozwojowych dla swoich biznesów, z tymi, którzy je oferują.

Furnitech - gdzie potrzeba spotyka się z rozwiązaniem

Ptak Warsaw Expo od wielu lat stawia sobie za cel integrację biznesów. Kluczem do tego jest odpowiedni dobór grup docelowych, będących uczestnikami poszczególnych targów. Tak było również w przypadku Furnitech, które zgromadziło całą branżę meblarską.

W gronie wystawców obecnych podczas trzech dni imprezy byli producenci komponentów meblowych, akcesoriów meblowych i galanterii, sztukaterii meblowej, maszyn i urządzeń do produkcji meblarskiej, dostawcy surowców meblarskich producenci narzędzi i urządzeń do obróbki drewna, dostawcy oprogramowania meblarskiego, powłok i wykończeń meblowych, systemów oświetleniowych do mebli, producenci materiałów tapicerskich, a także projektanci mebli – firmy importujące meble i akcesoria meblarskie.

Można było spotkać między innymi All4Wood, INFOTEC CNC, TEKNIKA, ielektronarzedzia.pl, FESTOOL, TEX, Sigel, MARTPOL, KronoSpan, NOWIGO, OTTIMO SYSTEMS, FOLPOL, NAWARA, Centrex, BUDZIRKA POLSKA, Folmar czy gaBer.

Ich oferty prezentowane były gotowym na inwestycje firmom polskim i zagranicznym. W tym gronie byli między innymi właściciele przedsiębiorstw produkujących meble, specjaliści ds. produkcji i technologii meblarskich, szefowie działów zamówień w firmach produkujących meble, montażyści, stolarze, przedstawiciele hurtowni akcesoriów meblowych, właściciele sklepów internetowych z akcesoriami i meblami, serwisanci mebli, przedstawiciele meblarskiego sektora usługowego, marketów budowlanych i sieci czy dostawcy komponentów meblowych.

Ta dobrana grupa b2b obecna podczas wydarzenia gwarantowała zacieśnianie biznesowych więzi, możliwość wygenerowania wartościowych leadów czy też podpisanie nowych umów kontraktacyjnych.

Tajemnice rozwoju biznesu podczas Furnitech

Zarówno podczas Furnitech, jak towarzyszącemu mu Furniture Contract Expo, uczestnicy mogli skorzystać z oferty edukacyjnej gwarantowanej przez Ptak Warsaw Expo. Podczas Kongresu Branży Komponentów i Technologii Meblarskich odbyło się między innymi bezpłatne szkolenie z programu TopSolid Edycja Kuchnie i Szafy. Podczas niego uczestnicy mogli zapoznać się z interfejsem oprogramowania, samodzielnie zbudować komodę czy kuchnię i nauczyć się generowania dokumentacji 2D.

Jednocześnie odbywała się Konferencja Branży Meblarskiej i Komponentów Meblowych, czyli część wykładowa Kongresu. Jerzy Osika poprowadził cykl prelekcji na temat rozwoju w biznesie, zarządzania czy motywacji. Doradzał jak budować markę osobistą, jak zwiększyć efektywność pracy, jak radzić sobie z górami i dolinami w biznesie, a także… jak mówić by zyskać sobie tych, na których nam zależy.

Tak skomponowana agenda Furnitech i Furniture Contract Expo sprawiła, że każdy odwiedzający stanął przed szansą na rozwój w branży meblarskiej.