Otwarcie Międzynarodowych Targów Tekstylnych – Fast Textile 2018

Wystawcy z całego świata na Fast Textile

Ruszyła V jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. Bierze w niej udział ponad 500 wystawców z 40 krajów całego świata.

– Te targi powstały, aby wyjść naprzeciw potrzebom producentów odzieży, którzy chcą skorzystać z bogatej oferty tkanin, maszyn, dodatków i akcesoriów podczas jednego wydarzenia – mówiła podczas uroczystego otwarcia Fast Textile Nina Ryszka, prezes i pomysłodawca tej imprezy. – Tekstylia odzieżowe to idealna podstawa targów, jednak ich elementem napędowym stało się poszukiwanie branż, w których tekstylia są również wykorzystywane. Zainteresowanie wystawców nie tylko z Polski, ale również z zagranicy pozwala nam budować coraz to większe wydarzenie, rozpoznawalne na całym świecie.

To jedyne targi tekstylne w Polsce, na których można spotkać zarówno wystawców jak i odwiedzających z zagranicy. Silną grupę stanowią wystawcy, których stoiska mieszczą się w Pawilonach Narodowych, m.in. Turcja, Włochy, Chiny, Pakistan, Tajwan, Indie, Iran, Gruzja, Kazachstan i Azerbejdżan. Swoje produkty prezentują też firmy z Francji, Niemiec, Rosji, Czech, Ukrainy, Portugalii, Danii, Czech, Egiptu, Uzbekistanu, Grecji, Holandii, Białorusi, Estonii, Hiszpanii, Anglii i Litwy. Nie brakuje oczywiście wystawców z całej Polski. Powierzchnia targów podzielona jest na strefy tematyczne Tkaniny i Dzianiny, Maszyny, Przędza, Usługi, Dodatki i Akcesoria.

Podczas uroczystego otwarcia targach prezes Ptak Warsaw Expo Tomasz Szypuła otrzymał dwa ważne bezterminowo certyfikaty „Główny partner targowy polskich firm sektora MŚP” od Krajowej Izby Targowej i „Partner strategiczny polskich firm sektora MŚP” od Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Kupców i Producentów.

– Bardzo się cieszymy z otrzymanych certyfikatów, zwłaszcza, że dotyczą one współpracy z polskimi firmami z sektora MŚP, które wspieramy i promujemy od początku istnienia naszego ośrodka targowego – stwierdził prezes T. Szypuła.

 

 

 

 

 

 

2018-11-22T21:49:59+00:00 22.11.2018|