Nowy wymiar rozwoju branży podczas VII odsłony Warsaw Pack. Za nami kolejna rekordowa edycja!

Już od wielu lat Warsaw Pack jest najbardziej atrakcyjnym wydarzeniem w branży opakowań. To lider zrzeszający sektor i event, który z roku na rok robi więcej dla biznesu. Edycja 2022 cieszyła się powodzeniem - wydarzenie zostało odwiedzone przez prawie 10 000 uczestników!Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack - aż sześć stref tematycznych

Podczas Warsaw Pack odwiedzający mogli zaznajomić się z kompleksowymi ofertami największych podmiotów w branży. Wśród nich można było wyróżnić kilka stref tematycznych – techniki pakowania, opakowania, etykiety, etykietowanie, druk, automatyka, e-commerce, logistyka i magazynowanie. Ciąg technologiczny został zaprezentowany na ponad 40 000 m2. Wszystko po to, by uczestnicy mogli opuścić tę edycję w przekonaniu, że zebrali pełną wiedzę odnośnie do rozwoju sektora, konkurencji, przyszłości branży, innowacji i trendów.

Konferencje Warsaw Pack to merytoryczna wiedza od branżowych liderów

Skoro już o wiedzy mowa, nie można zapomnieć o strefie konferencyjnej zorganizowanej podczas Warsaw Pack. Jako że nadrzędną cechą wydarzenia jest jego kompleksowość i stawianie na rozwój, nie mogło zabraknąć prelekcji i dyskusji dotyczących przyszłości sektora.

Konferencja „Innowacje w opakowalnictwie” rozpoczęta została rozdaniem nagród laureatom konkursu Pak Star. Później Maciej Nałęcz, analityk z Santander, zastanowił się nad kondycją, perspektywami i wpływem wojny na branżę. Dr Jolanta Turek i dr Beata Witeska wskazały kierunki rozwoju rynku bioopakowań, a o ich designie powiedziała dr inż. Agnieszka Kawecka. O recyclingu w opakowaniach opowiedział z kolei Andrzej Kornacki z Futamury, natomiast rynek naszych ukraińskich sąsiadów scharakteryzował Walery Krivshey. Na aspektach ekologii skupił się również Krzysztof Wójcik, kierownik zespołu ekologii opakowań w Centrum Opakowań Łódzkiego Instytutu Technologicznego. O trendach i nowych technologiach opowiedział natomiast Krzysztof Niczyporuk.

To nie był jednak koniec paneli z merytoryczną wiedzą podczas Warsaw Pack. Konferencja „Opakowania w obiegu zamkniętym” również cieszyła się dużą popularnością. Została ona podzielona na dwa bloki tematyczne – „Prawo i biznes” oraz „Opakowania”. Pierwszy z nich rozpoczął się podsumowaniem Magdaleny Dziczek odnośnie do zmian w prawie w 2021 roku. O taksonomii i jej wpływie na biznes powiedział z kolei dr adwokat Radosław Maruszkin. O efektywności systemów kaucyjnych i depozytowych mówił natomiast Bartłomiej Morzycki.

Drugi blok został rozpoczęty przez Martę Krawczyk z Rekopolu. Skupiła się na celach recyklingu dla opakowań. Małgorzata Szymczukiewicz poświęciła prelekcję innowacyjnym opakowaniom do żywności, a Maria Jędrzejewska wskazała cele recyklingu w branży w odniesieniu do edukacji konsumenta.

Warsaw Pack w liczbach

Tegoroczna edycja Warsaw Pack była rekordowa. Event odwiedziło prawie 10 000 uczestników, którzy bacznie przyglądali się ofertom 167 wystawców. Do tego mogli podziwiać aż 156 maszyn i sprawdzić 761 rozwiązań opakowaniowych, które tworzyć będą przyszłość sektora.

Kogo można było spotkać podczas Warsaw Pack?

Byli to między innymi przedstawiciele firm Intrex, Pablo, Green Tree, Pol Pack, Kart, Teccon, Digital, 1Logistics Żuralski, Apacz Copacking, Beku Piast, Bizerba, Bosky, PolPak, Metro Catering System, ITA, La-Mar, Kakao, DBR 77.

Kolejna edycja Warsaw Pack już wkrótce!

Zakończenie siódmej edycji Warsaw Pack to rozpoczęcie odliczania do kolejnej. Olbrzymie zainteresowanie wydarzeniem spowodowało, że już teraz organizatorzy mogą potwierdzić, że kolejne międzynarodowe targi techniki pakowania i opakowań odbędą się w dniach 18-20 kwietnia 2023.

Nie może Was na nich zabraknąć.

Więcej informacji może znaleźć na stronie: warsawpack.pl

VIII edycja Warsaw Pack
18-20 kwietnia 2023
PTAK Warsaw Expo
Nadarzyn k. Warszawy
www.warsawpack.pl