MT TSL 2019: Kolej w drodze po innowacje? Powstaną nowe dworce z fotowoltaiką i zamkniętym obiegiem wody

Nowe technologie, zmiany w prawie, rosnące oczekiwania klientów, który czas dostawcy liczą już nie w dniach, a w godzinach – przed firmami z branży TSL stoi mnóstwo wyzwań. O tym, że warto postawić na transport kolejowy, przekonywali eksperci podczas konferencji na targach MT TSL 2019 w Ptak Warsaw Expo.

– Doprecyzowujemy, na co konkretnie trzeba będzie przeznaczyć niebagatelną kwotę 66 mld złotych, przeznaczoną na samą infrastrukturę kolejową – mówi Mirosław Antonowicz, członek zarządu grupy PKP S.A. do spraw strategii i logistyki. – Drugim kluczowym segmentem jest infrastruktura punktowa. W 2018 roku oddaliśmy do użytku już kilkanaście dworców, a w najbliższych miesiącach pasażerowie skorzystają z kolejnych, wyremontowanych lub wybudowanych na nowo. To całościowa zmiana wizerunku polskiej kolei, szczególnie, że już niedługo powstaną innowacyjne dworce, oparte na fotowoltaice i zamkniętym obiegu wody.

Statystyki jasno pokazują, że polscy przewoźnicy są potęgą w Europie – około 10% naszego PKB wytwarza branża TSL. Jak podkreślał Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur: – Mamy w tym swój udział – podkreślał. – Przez 16 lat dzięki licznym kontrolom znacznie poprawił się stan pojazdów, jakość usług transportowych. Na polskich drogach pojawia się coraz nowszy tabor: ciężarówki, tiry, autobusy. W efekcie nasze firmy są zobligowane, by z każdym miesiącem stawać się coraz bardziej konkurencyjne i doinwestowane.

– Na targach MT TSL jesteśmy praktycznie od samego początku. To ważne przedsięwzięcie, szczególnie, że branża transportowa rozwija się, polski transport rośnie w siłę – podkreślał Alvin Gajadhur.

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki przyznają, że wydarzenie powstało z myślą o producentach, dealerach, usługodawcach i firmach spedycyjnych z całego świata.

Szczegółowy program targów znajdziecie na stronie www.mttsl.pl.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-03-15T15:00:54+00:00 14.03.2019|