Minister Jadwiga Emilewicz na targach Electronics Show

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz była gościem międzynarodowych targów elektroniki użytkowej Electronics Show. Zwiedziła wystawę, a przedsiębiorcy z branży przyznali jej statuetkę Cyfrowego Orła 2018

Pani Minister odwiedzając targi najbardziej interesowała się nowinkami technologicznymi stworzonymi przez młodych ludzi, np. łazikami marsjańskimi skonstruowanymi przez studentów Politechniki Rzeszowskiej czy modułem VR do samodzielnego projektowania mieszkań.
Największe firmy jak Samsung, Sony czy Huawei miały okazję zaprezentować nowości znajdujące się na ich stoiskach.

Pani Minister została doceniona przez branżę elektroniczną za wkład w rozwój cyfrowej gospodarki. Związek Cyfrowa Polska, reprezentujący największe przedsiębiorstwa tego sektora w Polsce, przyznał jej statuetkę Cyfrowego Orła 2018.

Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali w trakcie targów Electronics Show, które od piątku odbywają się w podwarszawskim PTAK Warsaw Expo. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, na którym prezentowane są najnowocześniejsze technologie i rozwiązania czołowych światowych producentów elektroniki użytkowej oraz związane z nią usługi.

– Wyróżniliśmy panią minister naszą specjalną branżową nagrodą, by wyrazić poparcie dla jej dotychczasowych działań na rzecz wspierania innowacyjności, nowoczesnej myśli technologicznej oraz zaangażowania w proces digitalizacji polskiej gospodarki – powiedział prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik. Dodał, że branża nowoczesnych technologii kibicuje zarówno pani minister, jak i całemu rządowi w realizacji wszelkich projektów, które przyczynią się do wsparcia sektora cyfrowego oraz start-upów, które z kolei pracują na to, by za kilka lat Polska mogła śmiało konkurować na arenie międzynarodowej.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz podczas odbioru statuetki stwierdziła, że nagroda to dla niej motywacja i wyzwanie, bo wie, że to, czego do tej pory udało się jej dokonać to nie koniec jej misji. Obiecała także sprostać wymaganiom i oczekiwaniom przedsiębiorców wobec jej resortu.

Statuetka Cyfrowego Orła przyznawana jest rokrocznie przez polską branżę elektroniczną osobom i organizacjom działających na rzecz rozwoju cyfrowej gospodarki. W tym roku nagrodę przyznano po raz drugi. W 2017 r. wyróżnienie trafiło do ówczesnego wicepremiera i ministra finansów i rozwoju, a dziś premiera Mateusza Morawieckiego.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2018-04-14T13:16:32+00:00 14.04.2018|