W dniach 8-10 maja 2024 roku Ptak Warsaw Expo stało się europejską stolicą kontraktacji w branży medycyny estetycznej. Wszystko za sprawą pierwszej edycji Estetica Expo, czyli targów medycyny estetycznej i wellness. Cieszyła się ona dużym sukcesem frekwencyjnym.

Branża medycyny estetycznej w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. W ostatnich latach stała się ona znacznie bardziej dostępna dla przeciętnego klienta, co wpłynęło na popyt i sprawiło, że poszukiwane są nowe rozwiązania jeszcze bardziej dopasowane do potrzeb poszczególnych grup docelowych. Ten trend stał u podstaw organizacji pierwszej edycji Estetica Expo, czyli międzynarodowych targów integrujących krajowych przedsiębiorców z zagranicznymi inwestorami. Odbyła się ona w dniach 8-10 maja. 2024 roku w Ptak Warsaw Expo.

Cenieni liderzy branży obecni podczas Estetica Expo

Estetica Expo zgromadziła wyłącznie sprawdzone i cenione marki. Właściciele klinik medycyny estetycznej, salonów kosmetycznych, ośrodków wellness, hoteli spa, klinik odnowy biologicznej, a także lekarze dermatolodzy i chirurdzy plastyczni mogli zapoznać się z nowościami, a także zagranicznymi trendami, które podobijają nie tylko europejskie rynki.

Swoje rozwiązania zaprezentowali producenci i dystrybutorzy aparatury medycznej (laserów, aparatury do modelowania ciała, technologii anti-aging), dostawcy technologii do modelowania ciała, firmy farmaceutyczne, firmy kosmetyczne, producenci i dystrybutorzy kosmetyków naturalnych, producenci i dystrybutorzy aparatury do wellness, dostawcy oprogramowania do zarządzania gabinetami i klinikami oraz dostawcy mebli i sprzętu do wyposażenia klinik i gabinetów.

Obecni byli przedstawiciele takich firm, jak INDIBA, DERMOTECHNIKA, CRISS, Elavon, BEAUTY PLANET, Dentomax, Flawless, MONSAL, KUVINOS, BRISTON, LOGO WIPES czy UROMED Poland.

Dyskusja o rozwoju branży medycyny estetycznej

Podczas Estetica Expo odbył się Kongres Branży Medycyny Estetycznej. Wydarzenie to obfitowało w panele dyskusyjne na najaktualniejsze dla sektora tematy. Elżbieta Zalewska mówiła o skuteczności terapii łączonych, Amanda Majchrzak o modelowaniu twarzy poprzez masaż, Inez Bejnar o nowoczesnych technikach i procedurach w zabiegach anti-aging, a Weronika Rustecka o zabiegach uzupełniających medycynę estetyczną. Nie zabrakło rozważań o psychologicznych aspektach pracy z klientem, modzie panującej w branży i jej konsekwencjach, a nawet o wizerunku gwiazd po zabiegach medycyny estetycznej.

Dodatkowo podczas panelu Prezentacje i Trendy Wystawców praktycy podzielili się swoją wiedzą. Mówiono o aromaterapii holistycznej (dr nauk o zdrowiu Ewelina Kubacka, farmaceutka), modelowaniu ciała (Sabina Skupień-Roch z ATTRE.EU), reklamie w branży beauty (Damian Szczepański z ADSFOX), trendach w projektowaniu wnętrz medycznych (Patrycja Bedyk Design), innowacyjności i bezpieczeństwie w walce ze zmarszczkami i tkanką tłuszczową (mgr Iwona Jokiel) oraz błędach w branżowej reklamie (Damian Szczepański z ADSFOX).

Sukces pierwszej edycji Estetica Expo

Pierwsza edycja Estetica Expo zakończyła się sukcesem. Odwiedziło ją 4402 uczestników, którzy poznali oferty 97 wystawców. Zapraszamy na kolejną odsłonę wydarzenia! Więcej informacji wkrótce.