Liderzy Industry 4.0 na Warsaw Industry Week

Warsaw Industry Week, PTAK Warsaw Expo, 3-5 listopada 2020
Ramię w ramię z robotem współpracującym.

Roboty współpracujące nie stanowią już nowości na rynku , jednak ich rosnąca popularność to jeden ze stałych trendów w przemyśle. Coraz więcej firm w Polsce z sektora MŚP docenia wdrożenia Co-robotów na produkcji ze względu na szybki zwrot inwestycji i krótki czas implementacji procesów.. Stale powiększa się zakres branż w której robotyzacja znajduje zastosowanie. Dzięki dużej dokładności roboty współpracujące z powodzeniem zaczynają być wykorzystywane w produkcji delikatnych elementów i komponentów elektronicznych. Rośnie zainteresowanie ze strony aplikacji lakierowania, testów elektroniki czy w badaniach laboratoryjnych.
Dodatkowym atutem robotów jest wypełnienie niedoborów siły roboczej. Roboty z powodzeniem mogą wykonywać powtarzalne, manualne zadania. Do głównych korzyści płynących z zastosowania co-robotów możemy zaliczyć przede wszystkim mniejsze zużycie przestrzeni roboczej i krótsze przestoje pomiędzy seriami produkcyjnymi. Dzięki wsparciu robota w monotonnych i powtarzalnych czynnościach pracownicy mogą podjąć się bardziej wymagających zadań i obowiązków.
Robotyzacja w produkcji jest nieunikniona , mimo że na obecną chwilę wskaźnik robotyzacji w Polsce wykazuje tylko 36 robotów na 10 000 pracowników podczas gdy np. w Korei przypada 790 robotów na 10 0000 pracowników. Rośnie świadomość potrzeby automatyzacji pośród przedsiębiorców. Dziś już wiadomo, że automatyzacja jest prostą drogą do zwiększenia konkurencyjności na rynku. Roboty współpracujące, które mogą bezpiecznie pracować w tym samym środowisku co ludzie, odgrywają ważną rolę w umożliwieniu elastycznej produkcji i znaczącym podniesieniu jej efektywności.
Liderzy Industry 4.0 w Polsce
Jednym z salonów branżowych na targach WARSAW INDUSTRY WEEK będzie wydarzenie Automation Industry Week. To na nim wiodący dostawcy rozwiązań z zakresu automatyzacji zaprezentują swoją ofertę i sposoby na sprawne wdrożenia z zakresu Industry 4.0.
Firma CoRobotics zaprezentuje roboty współpracujące – coboty HCR. HCR wyróżnia się spośród robotów współpracujących w pełni metalową obudową i wytrzymałymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, w wyniku czego jest idealny do ekstremalnie trudnych warunków pracy 24/7/365. Dzięki łatwości programowania i szybkości wdrożenia, roboty współpracujące HCR (coroboty) stają się przydatne w realizacji zadań niedostępnych dotąd dla robotów przemysłowych.
Rodzina TX2touch to z kolei propozycja firmy Staubli. Seria TX2 oferuje bezpieczną obsługę dzięki zaawansowanej technologii skóry, krótkiemu czasowi reakcji i wbudowanym modułowym funkcjom bezpieczeństwa. TX2touch jest cobotem z poziomem bezpieczeństwa SIL3 / PLe. Jest bardzo produktywny ze względu na wydajność, inteligentną łączność i niezawodność odziedziczoną po robotach TX2 i kontrolerze CS9.
Z kolei robot współpracujący CR-7iA/L FANUC to świetne i elastyczne narzędzie do obsługi maszyn czy procesu paletyzacji (udźwig ramienia – 7 kg, zasięg 911 mm). Pokryty jest on specjalną substancją, która dodatkowo stanowi ochronę przed otarciami przy nagłym zetknięciu z ramieniem. Cechuje go duża precyzja nawet przy zwiększonej prędkości pracy ramienia. Wyróżnia go łatwa obsługa, proste programowanie i zintegrowane narzędzia.
Oprócz tego zwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką gamą produktów Universal Robots, która zaprezentują wystawcy tacy jak Elmark Automatyka i Jorgensen EasyTech.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie!
Do zobaczenia na https://industryweek.pl/