Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2019-06-18T13:51:22+00:00
Strona WWW
Rejestracja B2B
Zostań wystawcą

Organizator:
Telefon: +48 601 306 915
Email: j.kludka@oikos.net.pl
Strona internetowa: https://www.tsw.com.pl

Miejsce:
Ptak Warsaw Expo
Al. Katowicka 62
Nadarzyn, mazowieckie 05-830 Poland
Telefon: +48 22 122 02 87

15.01.2020 – 16.01.2020
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – serdecznie zaprasza na X jubileuszową edycję targów TSW 2020, w dniach 15-16 stycznia 2020.

TSW jest jedną z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Miejscem spotkań producentów owoców i warzyw z producentami i dystrybutorami maszyn ogrodniczych, środków produkcji, chemii, nawozów oraz dostawcami usług dla branży ogrodniczej. Sukces TSW z roku na rok jest coraz większy, co po raz kolejny umocniło odwiedzających i wystawców w przekonaniu, że TSW to największa w Polsce impreza branżowa dla producentów owoców i warzyw.

Podczas minionej edycji TSW swoją ofertę zaprezentowało 386 wystawców z kraju i z zagranicy na ponad 23 000 m² powierzchni wystawienniczej. Warto nadmienić, że w tym roku obecne były firmy z takich krajów, jak: Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Słowenia, Belgia, Luksemburg, Dania, Francja, Austria, Niemcy, Portugalia, Turcja, USA czy Korea Południowa. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyło aż 112 nowych firm.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 14 735 osób (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugali, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2019 po raz szósty przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. Kapituła konkursu uhonorowała najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji konkursu decyzją kapituły nagrodzone zostały następujące firmy: Bio Killer – urządzenie do zwalczania szkodników w uprawach polowych – zgłoszony przez Agro Smart Lab Sp. z o.o. DryGair – zgłoszoną przez Brinkman Polska Sp. z o.o. oraz Lampa LED COB PLATALUX – zgłoszona przez Plantalux Sp. z o.o.

Wszyscy członkowie Kapituły byli zgodni co do tego, że ta edycja konkursu obfitowała w ciekawe i godne uhonorowania produkty, dlatego postanowiła przyznać dwa wyróżnienia dla:
Sortownicy Green Sort Vision – zgłoszonej przez Green Sort Sp. z o.o.
Kendal Root biostymulator do stosowania doglebowego – zgłoszonego przez Valagro S.p.A.

Jak co roku bardzo ważną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: V Sadownicze Forum Ekonomiczne, VI Konferencja Truskawkowa oraz konferencja o ekologii w ogrodnictwie. W czwartek odbyły się konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, na temat uprawy pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało blisko 3000 osób. Ponad 2000 osób skorzystało z wiedzy prelegentów, oglądając bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet.

Do targów pozostało:
0
0
0
0
dni
0
0
godz.
0
0
min.
0
0
sek.