Już teraz zaplanuj swój udział w jedynym wydarzeniu branży BIO w 2020 roku!

Najważniejsze spotkanie branży produktów ekologicznych w 2020 roku odbędzie się w trakcie targów BIOEXPO Warsaw organizowanych w PTAK Warsaw Expo w terminie 8-10 października.
Cieszymy się, że to właśnie nam uda się zgromadzić setki firm działających w sektorze ekologicznym oraz profesjonalistów poszukujących nowości i zainteresowanych bieżącymi trendami branży, która z roku na rok rośnie z niezwykłą dynamiką.

Nowe badanie przeprowadzone przez Organic Trade Association (OTA) pokazuje, że obecna sytuacja epidemiczna w zasadniczy sposób wpłynęła na zainteresowanie produktami ekologicznymi, które wybierają konsumenci stawiający na prozdrowotny styl życia.
Aby pomóc firmom ekologicznym zrozumieć, w jaki sposób popyt na ich produkty może ewoluować w najbliższym czasie, amerykańska grupa handlowa przeprowadziła wśród konsumentów ankietę online. Próbę przeprowadzono na 3 188 „prawdopodobnych ekologicznych” klientów. Analiza wyników wskazuje na pięć kluczowych dla badania wniosków:

1. Produkty ekologiczne są TERAZ WAŻNIEJSZE NIŻ KIEDYKOLWIEK. Ponad 90% respondentów wskazało, że w ich obecnych zakupach żywność ekologiczna jest ważniejsza niż dotychczas. Zainteresowanie produktami ekologicznymi zawsze znajdowało się na styku zdrowia i bezpieczeństwa, związek ten w obecnej chwili jest jeszcze bardziej widoczny.

2. Wielu ekologicznych klientów priorytetowo traktuje produkty ekologiczne, głównie takie jak NABIAŁ i MIĘSO. Przy mniejszym czasie spędzonym w sklepie spożywczym i mniejszym wyborze na półkach, zdecydowana większość kupujących stwierdziła, że przy zakupie produktów priorytetowo traktują produkty ekologiczne (93%). Mimo to żywność pochodzenia zwierzęcego była dla wielu najważniejsza. 46% respondentów wskazało, że wybór ekologicznego nabiału jest ważny, a 39% preferuje mięso ekologiczne.

3. CHĘĆ PRÓBOWANIA NOWEGO. Wychodząc z początkowej fazy zakupów podstawowych, w ramach zakupów organicznych, 82% kupujących stwierdziło, że są otwarci na eksperymenty z nowymi produktami lub markami – to dobra wiadomość dla przedsiębiorców ekologicznych i istniejących marek. I to ma sens; przy zamkniętej większości restauracji, wydarzeń sportowych i innych przestrzeni publicznych, wypróbowanie nowego produktu jest jednym ze sposobów na urozmaicenie dni.

4. Pandemia to trudny czas na zakupy spożywcze. W ankiecie poproszono kupujących ekologiczne produkty o jedno słowo, które opisuje ich priorytet w zakupach żywności w tym okresie. Oprócz hasła PRODUKTY EKOLOGICZNE wymieniali także ZDROWIE i BEZPIECZEŃSTWO, niepokój oraz dostępność.

5. Ewolucja nawyków EKOLOGICZNYCH ZAKUPÓW spowodowana pandemią przełoży się w ciągu najbliższych 3-6 miesięcy na prawdopodobny wzrost popytu na te produkty, co w efekcie spowoduje zwiększenie produkcji ekologicznej. 56% kupujących wskazało, że zmiany, których doświadczyli (w tym gotowanie w domu i uproszczone sposoby jedzenia) staną się TRWAŁYMI NAWYKAMI.

Jesteśmy pewni, że nadchodzące wydarzenie BIOEXPO Warsaw, będzie nie tylko jedyną, ale też szczególną okazją do rozmowy o branży BIO w zupełnie nowym kontekście zagrożeń epidemicznych, o których nikt przecież nawet nie myślał podczas poprzedniej edycji targów.

Zapraszamy wystawców i odwiedzających do uczestnictwa w BIOEXPO Warsaw, 8-10 października 2020, PTAK Warsaw Expo
https://bioexpo.pl/