Jesteśmy krok od targów

Wchodzimy w kolejny etap odmrażania gospodarki i znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.
Od 30 maja zaczynamy stosować nowe regulacje dotyczące noszenia maseczek, szczegółowo określające w jakich sytuacjach będzie można z nich zrezygnować. Z coraz cieplejszymi dniami będziemy mogli pozwolić sobie na spacer bez maski na otwartej przestrzeni pod warunkiem zachowania 2-metrowego dystansu od innych osób. Obowiązek noszenia masek pozostaje w przestrzeni zamkniętej i tam, gdzie nie można zachować wspomnianego dystansu.
Otwierają się także kolejne punkty handlowe i rozrywkowe, w terminie od 6 czerwca będzie można iść do kina lub teatru, na basen lub na siłownię. Znikają również ograniczenia związane z jednoczesną liczbą osób w branży gastronomicznej i handlowej, ale pozostaje obowiązek dezynfekcji rąk lub noszenia rękawiczek.
Powstaje lista zaleceń sanitarnych dla poszczególnych branż, zostanie ogłoszona po konsultacjach rządu z przedsiębiorcami.
W tych konsultacjach uczestniczą także przedstawiciele branży targowej, którzy w przededniu startu targów, wystaw i kongresów opracowali i przekazali swoje uwagi oraz zalecenia, dzięki którym uczestnictwo w wydarzeniach targowych będzie bezpieczne i zgodne z wymogami sanitarnymi.
Odmrożenie targów będzie miało pozytywny wpływ na odbudowę wielu innych branż ściśle powiązanych z organizacją tego typu wydarzeń, jak choćby branży transportowej, gastronomicznej czy hotelarskiej.
Dzięki przestrzeganiu zasad sanitarnych w przestrzeni targowej wspólnie powrócimy do spotkań branży, tak ważnych dla nieustannego rozwoju wszystkich sektorów gospodarki.