Hit czy kit? Lasery w stomatologii.

Dr n. med. Marta Maciak wykładowcą w trakcie Konferencji odbywającej się w ramach Kongresu Warsaw Dental Medica Show oraz autorem wykładu „Hit czy kit? Lasery w gabinecie stomatologicznym”.

Nowoczesne technologie wkraczają do praktyk stomatologicznych. Jedną z nich są lasery, wokół których pojawia się wiele kontrowersji spowodowanych niezbyt udanym wejściem tych urządzeń na rynek w latach 90.

Jednakże współczesne lasery to już zupełnie inne urządzenia, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie w codziennej praktyce stomatologicznej. Dziś już nikt nie wyobraża sobie profesjonalnego gabinetu stomatologicznego bez takiego rozwiązania.

Lasery stomatologiczne otwierają nowe możliwości leczenia. Dzięki ich zastosowaniu większość procedur na tkankach twardych można przeprowadzić z minimalną inwazyjnością i całkowicie bezboleśnie. Zaletą laserów jest także możliwość wykonywania bezkrwawych zabiegów na tkankach miękkich. Procedury stają bardziej komfortowe dla pacjenta, a obrzęk i dolegliwości bólowe zminimalizowane.

W wykładzie zostaną przedstawione przypadki kliniczne ukazujące możliwości zastosowania laserów Er:YAG i Nd:YAG podczas wykonywania standardowych zabiegów.

Dr n. med. Marta Maciak, wykładowca w trakcie WDMS, ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. W 2007 roku uzyskała specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. W latach 2004-2009 pracowała w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a w 2009 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w zakresie dermatologii.
W 2019 roku otrzymała tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej, Certificate of International Fellowship Academy of Laser Dentistry (ALD) oraz Professional Diploma in Advanced Laser Dentistry (BAIRD). Jest Prezesem Academy of Laser Dentistry Study Club Poland, członkiem Academy of Laser Dentistry (ALD) oraz prezesem AMERIAA Poland (American Aesthetic Association). Zasiada w radzie naukowej czasopisma PREVENTION. Autorka wielu publikacji. Od 2005 roku prowadzi wykłady i szkolenia praktyczne dla lekarzy w Polsce i na świecie w dziedzinie stomatologii estetycznej, medycyny estetycznej i zastosowania laserów, zarówno w stomatologii, jak i medycynie estetycznej.

Zapraszamy na wykład https://dentalmedicashow.pl/kongres/program-ix/