EuroGastro & WorldTravel 2019: Najlepsi barmani, bariści i kucharze powalczą w specjalnych konkursach

Kto zrobi najwięcej espresso w 6 minut, zaskoczy jury nietypowym daniem i przygotuje zamówienie dla 6 osób w 10 minut? Zacięta rywalizacja do ostatniej sekundy szykuje się podczas konkursów dla barmanów, baristów i kucharzy, które polecają organizatorzy targów EuroGastro & WorldTravel 2019.

Międzynarodowy Konkurs Barmański Barmatic Cup

Czy w 10 minut barman zdąży przygotować 2 porcje smoothie, 3 zmrożone kieliszki wina musującego, a do tego long drinka, coctail na bazie kawy, świeżo wyciskany sok i talerzyk z hot finger food? Przekonamy się już 27 marca podczas Międzynarodowego Konkursu Barmańskiego Barmatic Cup. Twórcom zawodów zależało, aby barmani w pełni korzystali z możliwości, jakie dają najnowsze urządzenia i technologie stosowane we współczesnych barach. Liczy się kreatywność, profesjonalizm i doskonała organizacja pracy. Im więcej urządzeń wykorzysta zawodnik, tym lepiej będzie punktowany w ostatecznej klasyfikacji. Do dyspozycji zawodników będzie w pełni zaopatrzony bar z mocnymi alkoholami, vermouthami, winami musującymi, soft drinkami, sokami owocowymi i warzywnymi, wodą mineralną, produktami mlecznymi, owocami i warzywami do dekoracji. Zmagania uczestników będzie oceniał m.in. Tomek Małek, wielokrotny mistrz świata barmanów w kategorii Flair, który zasiądzie w jury.

11. Olimpiada Kawy ®

Espresso na czas, Latte Art, Irish Coffee i Cup Tasting – w tych konkurencjach powalczą z kolei uczestnicy 11. Olimpiady Kawy ®. To autorski projekt Akademii Kawy Apro-Trade, której zależało na tym, by stworzyć pole do rywalizacji dla młodych baristów, stawiających dopiero pierwsze kroki w zawodzie. Oznacza to, że w zawodach nie mogą brać udziału profesjonalni trenerzy, właściciele i kierownicy kawiarni. Jedna kawiarnia może wystawić tylko jednego baristę, a sieć – dwóch. Jakie zadania czekają na uczestników Olimpiady?

  • Espresso na czas – w ciągu 6 minut zawodnik musi przygotować jak najwięcej poprawnych espresso
  • Latte Art – bariści przygotowują po dwie identyczne caffe latte oraz espresso macchiato, które wzbogacają wzorami z mlecznej pianki
  • Irish Coffee – najtrudniejsza konkurencja, ponieważ kawa po irlandzku nie jest popularna w Polsce. Zawodnicy mają przygotować dwie identyczne kawy Irish
  • Cup Tasting – za pomocą smaku i aromatu bariści mają rozpoznać jedną z trzech filiżanek kawy. Na każdego uczestnika czeka sześć zestawów (kawy jednorodne, wypalane tego samego dnia, mielone w dzień zawodów).

Kulinarny Talent 2019

Odkryj nowe smaki i techniki kulinarne z młodzieńczą fantazją i odwagą. Kto zaskoczy jurorów jedenastej edycji “Kulinarnego Talentu 2019”? Dowiemy się już 28 marca podczas konkursu kulinarnego Roberta Sowy. Organizatorzy chcą wyróżnić 12 najzdolniejszych uczniów szkół gastronomicznych. – Jak co roku zapewnimy Wam mnóstwo atrakcji, dużą dawkę emocji i eksplozję smaków – zapowiada Robert Sowa, mistrz kulinarny i restaurator. – Nie czekajcie, przyjeżdżajcie, na pewno tam będę.

Smart Cuisine – dania dietetyczne

Jak gotować, to tylko smacznie i zdrowo. Fundacja Klubu Szefów Kuchni zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym Smart Cuisine. W tym roku inspiracją do stworzenia dania będzie hasło: “Karotenoidy – Naturalne barwniki w warzywach i owocach – Strażnikami parametrów zdrowia”. Początek rywalizacji już 27 marca o godz. 10:00.

Prestiżowe instytucje, warsztaty, szkolenia, konferencje i konkursy, w których jurorami będą wybitni mistrzowie sztuki kulinarnej – najważniejsi przedstawiciele branży HoReCa zawitają do Ptak Warsaw Expo już w dniach 27–29 marca. Szczegółowy program tegorocznej edycji na Euro Gastro 2019

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-03-26T11:52:28+00:00 26.03.2019|