Electronics Show: Czy czeka nas prawdziwa rewolucja? Za kilka lat technologie VR/AR zmienią świat nie do poznania

Przyjdź na Electronics Show 2019 i przenieś się do wirtualnej rzeczywistości! Eksperci zapowiadają, że za kilka lat nowe technologie zrobią prawdziwą rewolucję w biznesie. Filmy, gry komputerowe, medycyna, logistyka – jakie są trendy na najbliższe lata? Przekonamy się już w dniach 11-12 maja w Ptak Warsaw Expo!

O tym, że jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu gier przeżywa prawdziwy rozkwit, przekonamy się już za niecały miesiąc w Ptak Warsaw Expo. VR to już nie tylko to, co widzimy i słyszymy – już niedługo ruszają prace nad wprowadzeniem na rynek maski Feelreal, dzięki której doświadczymy również zapachu. – Przeprowadziliśmy wiele testów i zbudowaliśmy wiele prototypów, aby stworzyć Feelreal. Jesteśmy dumni z tego, że nam się udało – mówi w jednym z wywiadów Gary Mostovoy, CEO firmy. – Wydaje nam się, że nasze urządzenie przekracza granice tego, co było do tej pory możliwe – dodaje.

Kup bilet

 

 

Czy rzeczywiście szykuje się prawdziwa rewolucja? Twórcy zapowiadają, że masce znajdzie się dokładny generator zapachów, który będzie bazować na wymienialnym kartridżu z dziewięcioma różnymi aromatami. W efekcie urządzenie wygeneruje nawet 255 różnych zapachów, z których będą mogli skorzystać producenci gier komputerowych i filmowcy. Z urządzeniem wiążą też szanse firmy, które zajmują się aromaterapią czy medytacją. We wtorek rusza kampania na Kickstarterze, a na oficjalnej stronie internetowej za dolara możemy zarezerwować Feelreal w preorderze.

Wirtualna rzeczywistość gwarantuje nie tylko rozrywkę. Coraz chętniej naukowcy wykorzystują ją do prowadzenia badań, a już niedługo może okazać się pomocna w terapii osób z zaburzeniami neurologicznymi, czyli chorobą Parkinsona, autyzmem i schizofrenią. Jak wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Waterloo, dzięki manipulacji VR zegar biologiczny pacjentów zaczął pracować dokładniej nawet o 15 proc.

Nowe technologie coraz szybciej wkraczają też do sfery biznesu. Czy lada chwila staną się niezbędne w szeroko rozumianej logistyce? Magazyny wypełnione milionami towarów już teraz monitorują zaawansowane systemy IT. Dzięki VR/AR można pracować szybciej i wydajniej. Eksperci szacują, że w perspektywie najbliższych kilku lat szykuje się wiele zmian w motoryzacji, inżynierii i architekturze. Za dwa lata już blisko co ósmy mieszkaniec świata będzie miał regularny dostęp do aplikacji, treści i danych, które udostępniają platformy VR/AR.

Do akcji wkraczają też roboty, drony i drukarki 3D – internet rzeczy staje się więc rzeczywistością – i to wcale nie wirtualną, którą znamy z filmów sci-fi. Strefy pełne innowacji czekają na tych, którzy odwiedzą Ptak Warsaw Expo już w dniach 11-12 maja. Organizatorzy Electronics Show 2019 zapowiadają wiele premier i nowości. Pojazdy przyszłości, inteligentny dom, elektryczne jednoślady, a może nowoczesne kino domowe – to ledwie część atrakcji, które zagoszczą w strefach Home & Hobby, Audio&Video&Foto, E-mobility i New Technologies. Bilety na największe targi elektroniki użytkowej i nowych technologii w Polsce już są dostępne na Electronics Show

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-04-09T11:58:22+00:00 08.04.2019|