Branża tekstylna stoi u progu rewolucji i odbywające się w Ptak Warsaw Expo Fast Textile są jej częścią. Dziesiąta edycja tych międzynarodowych targów skoncentrowana była wokół kontraktacji i budowania sieci wzajemnych zależności. Poruszana była również kwestia koniecznych do przeprowadzenia zmian, których zasięg jest w tej chwili globalny.
Fast Textile to wydarzenie, którego nadrzędnym celem jest integracja branży tekstylnej. To sektor, który zmienia się wyjątkowo dynamicznie w ujęciu globalnym. Zarówno konsumenci, jak i marki coraz bardziej świadomie podchodzą do kwestii ekologicznych, śladu węglowego i zrównoważonego rozwoju. Zmieniają się również wybory klientów, którzy są w stanie zapłacić więcej, byleby mieć pewność, że zakupiony towar cechować się będzie najwyższą jakością i pochodzić od lokalnych wytwórców.
Branża tekstylna stoi więc u progu rewolucji i właśnie o tym rozmawiali ze sobą eksperci podczas Fast Textile. Wydarzenie to odbyło się w Ptak Warsaw Expo i przyciągnęło tysiące zainteresowanych klientów B2B.
ZOBACZ STATYSTYKI FAST TEXTILE
Cenione marki w gronie wystawców Fast Textile
W gronie wystawców Fast Textile znalazły się cenione na krajowym i światowym rynku przedsiębiorstwa. Były to między innymi firmy EPSON, KILIAN, DSPRINT, Lemiko, MAGAM, Wiking Polska, HAKO, GVF, TEXTILE CENTER, Tawo, Pasamon, SAI, Carnauba, OEX CURSOR, Persyl, KAUR FASHION czy Shanghai Betmays Expo.
W jednym miejscu i czasie spotkali się wiodący producenci i dystrybutorzy tkanin, dodatków krawieckich, materiałów tekstylnych, akcesoriów modowych, gotowych wyrobów tekstylnych i odzieżowych, maszyn szyjących i haftujących, a także maszyn oraz oprogramowania do nadruków na tkaninach. Przedstawili swoje oferty wycyzelowanej grupie odbiorców B2B.
PEŁNY KATALOG WYSTAWCÓW 2024
https://fasttextile.com/katalog-wystawcow-2024/
Dyskusja o rewolucji w branży podczas Fast Textile
Podczas Fast Textile odwiedzający mogli skorzystać z wielu edukacyjnych paneli, traktujących o zmianach w branży. Jednym z nich był „Nauka dla biznesu – rozwój branży TCLF w oparciu o nowe technologie, badania i certyfikacje” organizowany przy współpracy z Łukasiewicz – Łódzkim Instytutem Technologicznym. Rozmawiano między innymi o nowoczesnych materiałach dla zrównoważonego obuwia, eco designie i nowościach w certyfikacji OEKO-TEX. „Nowe technologie. AI w branży tekstylnej” – tak z kolei zatytułowany był panel prowadzony przez ekspertów QUANTUM NEURON. Mówiono w nim między innymi o AI w projektowaniu i przewidywaniu trendów, masowej personalizacji odzieży oraz o ekologicznych materiałach i inteligentnych tkaninach.
Za część edukacyjną Fast Textile odpowiadała też Fundacja Mody Cyrkularnej. Agata Zgliczyńska, Magdalena Grzywacz oraz Beata Laprus odpowiadały na pytanie dlaczego w branży potrzebna jest zmiana. Ponadto odbyły się konferencja „Współpraca Polska-Uzbekistan w branży tekstylnej” oraz jubileusz 100-lecia pierwszej wystawy polskiej w Istambule – „Przemysł Polski a Turcja”.
ZOBACZ GALERIĘ Z FAST TEXTILE
https://fasttextile.com/galeria/
Liczby i wyróżnienia Fast Textile
O wydarzeniu organizowanym w Ptak Warsaw Expo najlepiej świadczą liczby. Dziesiątą edycję Fast Textile odwiedziło aż 14 207 uczestników z 10 krajów świata! Zapoznawali się oni z ofertami 386 wystawców.
Z nich podczas ceremonii wręczenia Medali Targowych wyłoniono tych, którzy wyróżnili się najbardziej. W kategorii „Premiera Targowa” był to Epson, w kategorii „Innowacyjność” był to Sico Print Solutions, Tex System, Alux, w „Ekspozycji Targowej” KSM CUTTING & CONSULTING, Impall, Banaszczyk, a w „Produkt Targowy” Sapor Textile, Pegasus.uv.com i Nikoplex.
Kolejna edycja Fast Textile zbliża się wielkimi krokami
Kolejna, już jedenasta edycja Fast Textile odbędzie się w Łodzi w dniach 18-20 listopada 2025 roku. To niepowtarzalna okazja do zwiększenia grona partnerów biznesowych i analizy trendów, które będą podbijać międzynarodowej rynki. Zapraszamy!
Zarejestruj się: https://fasttextile.com/rejestracja/
Zostań wystawcą: https://fasttextile.com/zostan-wystawca/