Drugi dzień Warsaw Dental Medica Show rozpoczęty 

Dziś drugi dzień Międzynarodowych Targów oraz Kongresu Stomatologii i Medycyny Estetycznej. Jak co roku wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem wśród specjalistów z branży. Pomimo obowiązujących obostrzeń i konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego nie brakuje chętnych do zapoznania się z aktualnymi trendami, nowościami rynkowymi oraz czerpania inspiracji z wykładów i warsztatów, prowadzonych w ramach Warsaw Dental Medica Show.

Kolejny dzień oznacza nową dawkę wiedzy i ciekawych wiadomości, z którymi uczestnicy będą mogli zapoznać się podczas kongresu. Dzisiejszego dnia wystąpi, m. in. prof. Mariusz Lipski, który omówi dwie metody leczenia zębów niedojrzałych z martwą miazgą: apeksyfikację i rewitalizację oraz ich modyfikacje. Podczas wykładu prof. Lipskiego słuchacze dowiedzą się, na czym polegają obie procedury oraz kiedy powinny być zastosowane, a także: jak je technicznie wykonać, jakich użyć materiałów i leków oraz na czym polega zmodyfikowana metoda apeksyfikacji. Prezentację wzbogacą zdjęcia kliniczne i filmy.

Drugiego dnia targów prelekcje poprowadzą również: dr n. med. Marta Maciak, która przedstawi gamę zastosowań laserów w codziennej praktyce stomatologicznej, a także lek. stom. Paweł Andersz z wykładem na temat abrazji powietrznej, szczegółowo zapoznając uczestników z jej możliwościami i zastosowaniem w gabinecie stomatologicznym oraz wykorzystaniem piaskarek, w tym mikropiaskarek w profilaktyce i leczeniu chorób zmineralizowanych tkanek zęba. Podczas wszystkich wystąpień przytaczane będą przypadki kliniczne oraz dowody naukowe popierające stosowanie omawianych narzędzi i metod.

Organizator Warsaw Dental Medica Show – PTAK Warsaw Expo, dołożył wszelkich starań, aby wydarzenie przebiegało w warunkach nie zagrażających zdrowiu jego uczestników, stosując się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i proponując podwyższone standardy bezpieczeństwa.

Przed nami jeszcze jeden dzień targów. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń: https://dentalmedicashow.pl/

Rejestracja dla uczestników pozostaje otwarta: https://dentalmedicashow.pl/rejestracja-uczestnicy-targow/