Czy Warsaw Expo przejmie CeBIT? Debata w redakcji “Pulsu Biznesu”

Maszyny przyszłości 4.0, sztuczna inteligencja, cyberprzestępczość, a także inne nowoczesne rozwiązania informatyczne – które tematy przyciągną uczestników targów za kilka lat? — Postawienie na branżę elektroniczną i nowe technologie może być strzałem w dziesiątkę — zaznaczył podczas debaty w redakcji Pulsu Biznesu Tomasz Szypuła, prezes zarządu Ptak Warsaw Expo.

Imprezy targowe sprzyjają promocji regionu, a także wspierają start-upy i ciekawe rozwiązania techniczne, co oznacza, że wpływają na podniesienie jakości życia mieszkańców – tak w skrócie można podsumować opinie, które pojawiły się podczas debaty “Potencjał Warszawy jako miasta targowego”. — Stolica staje się powoli znanym i uznanym miejscem wdrażania innowacyjnej gospodarki — podkreślał prezes Ptak Warsaw Expo. — Jeśli miasto chce kontynuować proces digitalizacji gospodarki i administracji, musi też stać stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń w tym zakresie.

Czy w dobie Internetu i łatwego dostępu do informacji targi spełniają swoje zadanie, jakim jest promocja produktów? — Ani na sklepowej półce, ani nawet w sieci nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkiego. Targi taką okazję nam stwarzają — wyjaśnia Michał Kanownik, prezes ZIPSEE Cyfrowa Polska. — Co więcej, jest to nie tylko okazja do spotkań ludzi z branży, ale też szansa na pochwalenie się osiągnięciami polskiej gospodarki dla rządu.

W ocenie Michała Kanownika dobrym kierunkiem rozwoju jest ekspansja międzynarodowa. Prezes ZIPSEE Cyfrowa Polska zachęcał, żeby rozważyć przejęcie między innymi hanowerskiego CEBIT-u, który przez 33 lata gromadził producentów oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii w telefonii komórkowej i artykułach RTV. Rok temu odbyła się ostatnia edycja tej imprezy. — Czy na bazie nowych trendów na rynku będzie można zbudować imprezy, którymi już za kilka lat będzie żył cały świat? — pytał Michał Kanownik.

— Niezależnie od tego, jaka impreza będzie organizowana, siłą napędową zawsze będzie wsparcie władz samorządowych i rządu. Bez tego nie ma szans, by zaistnieć na arenie międzynarodowej — uważa Wojciech Konecki, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej i prezes Związku Producentów AGD. — Urząd marszałkowski zaoferuje wsparcie takim inicjatywom, ponieważ są okazją do promocji regionu, a przede wszystkim podniesienia jakości życia jego mieszkańców — dodaje Izabela Stelmańska z Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. — Wydarzenia targowe prezentują ofertę regionu, a poza tym dają możliwość podpatrzenia konkurencji i zweryfikowania tego, co proponujemy w odniesieniu do gustów i oczekiwań odbiorów. — Doskonale zorganizowane wydarzenie daje impuls do zwiększania aktywności eksportowej — przekonywał z kolei Dionizy Smoleń, dyrektor w zespole ds. sektora publicznego i infrastruktury PwC Polska.

— Gwarancją powodzenia targów jest nie tylko świetna infrastruktura, ale przede wszystkim zagwarantowanie odwiedzającym dobrych doświadczeń i wrażeń — zaznacza Paweł Rabiej, pierwszy zastępca prezydenta m. st. Warszawy. O tym, że wygodny dojazd jest połową sukcesu, mówił Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji w LOT. — Żadne miejsce, które nie ma dobrego połączenia ze światem, nie ma szans na rozwój tego typu imprez.

— Powstaliśmy zaledwie trzy lata temu, a już zdołaliśmy wykreować ponad 30 imprez, z których niektóre przyciągają po 100 tys. zwiedzających. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasi partnerzy — przekonywał Tomasz Szypuła. — Naszą ambicją jest jednak konkurowanie na rynku globalnym, chcemy stać się ośrodkiem międzynarodowym, znaczącym, znanym i uznanym na świecie.

Ptak Warsaw Expo to największe centrum targowe w Europie Środkowej. Powstało z myślą o organizacji targów, wystaw, a także konferencji, kongresów, koncertów, przedstawień i innych eventów. Ogromna powierzchnia wystawiennicza (143 000m2 w 6 przestronnych halach), 500 000 m2 powierzchni całkowitej, a także świetne zaplecze techniczne i doskonała lokalizacja – to wszystko sprawia, że w organizacji imprez ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Wideo z debaty

Artykuł Pulsu Biznesu

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-03-06T16:49:17+00:00 06.03.2019|