Czy „nowe technologie” wchodzą w branżę transportu i logistyki?

29 stycznia zebrała się rada programowa Targów i Konferencji, by dyskutować o programie konferencji podczas Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki MT TSL (13-15.03.2019). Nowej wiedzy zaczerpnąć będą mogli przedsiębiorcy, studenci i inni, którzy funkcjonują w świecie transportu, logistyki i spedycji.

Prawie dwie godziny trwała rada programowa MT TSL. W składzie zasiedli specjaliści logistyki, transportu i spedycji, którzy doskonale wiedzą jakie są wyzwania i realne potrzeby branży logistyki na skalę krajową, europejską i światową. W składzie rady pojawili się: prof. nzw. dr hab. inż Marcin Ślęzak, dyrektor Instytutu Transportu Drogowego – przewodniczący rady, dr Marcin Kraska dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania, Mariusz Gerałtowski, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Menagerów Logistyki, Joanna Świderska, zastępca dyrektora, Departament Wdrażania Projektów, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Michał Modrzejewski, reprezentujący Główny Inspektorat Transportu Drogowego, oraz organizatorzy MT TSL

Rada poruszyła wiele aspektów, zaczynając dyskusję od stwierdzenia, jak ważnym graczem w sieci transportu europejskiego jest Polska.

Na tym właśnie skupi się I dzień konferencji, który zatytułowany został „Polski transport dziś i jutro”. Rada omawiała tematy związane z elektromoblinością zestawiając ją z polskimi realiami, a także związane z megatrendami w transporcie. Poruszane były także tematy korytarzy systemu europejskiej logistyki, w tym, wspomniano o jedwabny szlaku.

W dyskusji pojawił się także temat przyszłości Polskiej logistyki i spedycji, czyli studentów i przyszłej kadry tej branży. III dzień Targów i Konferencji poświęcony zostanie w dużej mierze dla przyszłych logistyków i spedytorów, którzy myślą o pracy w logistyce. Praktycy opowiedzą młodym, jak wygląda praca w branży transportowej i udowodnią, że jest to atrakcyjna praca, nie tylko pod względem finansowym.

Oprócz bloków dla studentów, na konferencjach odnajdą się również przedsiębiorcy, o których potrzebach dyskutował rada. Poruszony zostanie aspekt trendów, który pomoże dopowiedzieć na pytanie, czy regulacja krajowe nadążą za trendami w transporcie.

Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki już 13-15 marca w Ptak Warsaw Expo. Przygotowania do targów trwają. Zarejestruj się lub zostań wystawcą. Szczegóły targów i współpracy znajdą Państwo poniżej.

Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki. 

Do zobaczenia w Ptak Warsaw Expo!

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-01-30T08:16:12+00:00 30.01.2019|