Czy Electronics Show zastąpią słynny CeBIT?

Po 33 latach twórcy CeBIT-u ogłaszają rezygnację z organizacji największych targów IT w Europie i jednych z największych na świecie. Wydarzenie odwiedzało miliony gości. Czy Ptak Warsaw Expo może zastąpić Hanower? Czy Warszawa ma szansę stać się światową stolicą targów elektroniki, wypełniając tę lukę za pomocą targów Electronics Show 2019?

Targi były ikoną branży IT. Otwierane między innymi przez kanclerz Angelę Merkel, gościł na nich Barack Obama. Co roku odbywały się światowe premiery. Targi organizowano od 1986 roku. Impreza odbywała się od 33 lat w Hanowerze. O ich randze i znaczeniu świadczyła duża frekwencja odwiedzających , jak i setki wystawców, cenionych i mocnych, graczy na rynku. Targi wprowadzały nowe rozwiązania IT i nowości elektroniczne. Mimo to, pod koniec 2018 roku organizatorzy CeBIT, w oficjalnym komunikacie ogłosili, że edycja 2018 była ostatnią edycją wydarzenia.

Decyzja ta, staje się dużą szansą do wykorzystania potencjału i znaczenia branży IT i jednocześnie, by kontynuować targi CeBIT w Ptak Warsaw Expo pod nazwą: Electronics Show – targi nowych technologii. Zapraszając międzynarodowych gości, największy ośrodek targowy w Polsce, ma szansę otworzyć drzwi działaczom branży IT na poznawanie potrzeb branży elektronicznej, a także wymienić się doświadczeniami z innymi krajami. W związku z potencjałem, temat targów CeBIT poruszony został podczas rady programowej Electronics Show. Wszyscy jednogłośnie zgodzili się, że należy kontynuować CeBIT w Polsce, w nowej formule, właśnie jako międzynarodowe targi Electronics Show. Przygotowania do tegorocznej edycji trwają.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-02-18T15:20:11+00:00 08.02.2019|