Czerwona Kapłanka z „Gry o tron” na Warsaw Comic Con! Carice van Houten kolejną gwiazdą największego festiwalu popkultury

Kolejna międzynarodowa aktorka dołącza do plejady gwiazd Warsaw Comic Con! Carice van Houten, czyli odtwórczyni roli Melisandre w „Grze o tron”, spotka się z fanami na największym festiwalu popkultury w Polsce.

Holenderska aktorka, która wcieliła się w rolę władczyni cieni i kapłanki R’hllora, spotka się z fanami już pod koniec maja na Warsaw Comic Con! Będzie okazja zadać pytanie, zdobyć autograf, a także zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Carice van Houten zagrała we „Wcieleniu”, „Piątej władzy”, „Intruzach” i „Egzorcyzmach Dorothy Mills”, choć widzowie najbardziej cenią ją za rolę Czerwonej Kapłanki w „Grze o tron”. Trzykrotnie zdobyła nagrodę Złotego Cielęcia za główne role w filmach „Suzy Q” (reż. Martin Koolhoven), Minoes (reż. Vincent Bal) i „Czarna księga” (reż. Paul Verhoeven).

Gwiazda serialu jest dosyć aktywna w portalach społecznościowych. Najczęściej umieszcza relacje z planów filmowych i zdradza nieco szczegółów z życia prywatnego. Na Twitterze nawet wstawiła film, którym mówi po polsku. Aktorka śpiewa w nim frazę z piosenki „Biały krzyż” Czerwonych Gitar: „Nie pamiętam już, kto pod nim śpi”. Carice van Houten jest również aktywna na Instagramie. Z opublikowanych zdjęć możemy się dowiedzieć, że gwiazda była w ciąży. Obecnie wychowuje pierwsze dziecko ze swoim partnerem, Guyem Pearce’em.

W serialu „Gra o tron” aktorka wciela się w jedną z najbardziej zagadkowych postaci, Melisandre, mroczną kapłankę, która pojawia się od czasu do czasu. Jej historia pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Nie wiemy, skąd kapłanka pochodzi i co ją wcześniej w życiu spotkało. – Jest silną kobietą – podkreśla odtwórczyni roli. – Ona bierze sprawy w swoje ręce. Nie jest wyłącznie czyjąś żoną, która została w domu z dziećmi, zamartwiając się, co teraz będzie.

Po raz pierwszy pojawia się w drugim sezonie, gdzie towarzyszy świcie Stannisa Baratheona. Nie dość, że Lorda Smoczej Skoły konwertowała na wiarę w Pana Światła, to jej moc jest wielką zagadką. Kapłanka jest w stanie nawet urodzić demona, który pod osłoną mroku zabija Renly’ego, brata Stannisa. – „Gra o tron” jest świetnym serialem, ponieważ bazuje na silnej moralności i sympatii ludzi. Fascynuje mnie to, że widzowie przekonują się, jak bardzo świat nie jest czarno-biały, a bohaterowie potrafią mieć nieoczywiste zamiary – mówiła Carice van Houten w wywiadzie dla The New York Timesa. Przypomnijmy, że Czerwona Kapłanka stoi za tragedią Stannisa i spaleniem jego córki Shireen na stosie. Co ciekawe, odpowiada też za zmartwychwstanie Jona Snow.

Kapłanka Melisandre nie jest najważniejszą postacią w „Grze o tron”. Mimo to odegrała rolę w ważnych momentach, wskutek czego doczekała się nawet własnych memów. – Zawsze lubiłam to, że ludzie nienawidzą Melisandre. Nie przeszkadza mi, że nienawidzą mojej postaci, ale dziwnie zaczyna być, jeśli te uczucia przekładają również na mnie – wyznaje Carice van Houten. – Czerwona Kapłanka zasłużyła sobie jednak na nienawiść, przynajmniej w pewnym momencie serialu.

Kulisy pracy na planie poznamy podczas spotkania z gwiazdą serialu na Warsaw Comic Con w Ptak Warsaw Expo! Tegoroczna edycja imprezy startuje już w dniach 31 maja – 2 czerwca. Szczegółowy program znajdziecie na stronie www.warsawcomiccon.pl.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-05-17T15:20:29+00:00 17.05.2019|