Classicauto Cup w trakcie Warsaw Oldtimer Show 2020

Tegoroczne Warsaw Oldtimer Show w PTAK Warsaw Expo, będzie specjalną edycją targów zabytkowych pojazdów oraz największym wydarzeniem branży motoryzacyjnej zorganizowanym w plenerze.
Jest to impreza obowiązkowa dla wszystkich właścicieli, kolekcjonerów, ekspertów i miłośników klasycznych samochodów i motocykli.

Jak co roku, nie zabraknie atrakcji, pokazów, spotkań i rajdów. W trakcie wydarzenia odbędzie się III Runda Liqui Moly Classicauto Cup 2020, czyli największego w Polsce Pucharu dla Samochodów Klasycznych. Liqui Moly jest cyklicznym wydarzeniem sportowo-motoryzacyjnym, które tworzy 5 imprez zorganizowanych na obiektach wyścigowych w całej Polsce. Zawody funkcjonują od 2006 roku, a przyjeżdża na nie pomiędzy 60 a 110 samochodów.

W trakcie każdej rundy uczestnicy kompletują punkty do klasyfikacji rocznej, po to by na koniec sezonu wyłonić Mistrzów Classicauto Cup. Start w zawodach możliwy jest w jednej z 5 grup w zależności od wieku pojazdu oraz jego osiągów:
Grupa 1: Vintage & Oldtimer (do 1985)
Grupa 2: Youngtimer Classic (1986 – 1995)
Grupa 3: Youngtimer Sport (1986 – 1995)
Grupa 4: Freshtimer (1996 – 2005)
Grupa 5: Modern & Open (od 2006)

Warsaw Oldtimer Show zapowiada się wyjątkowo ciekawie, a trzeba nadmienić, że targi odwiedzane są przez wszystkie grupy wiekowe. Dobre, klasyczne auta i motocykle mają swoich fanów pośród dorosłych i dzieci. Dla nikogo nie zabraknie atrakcji. Oprócz Classicauto Cup, odbędą się również spotkania z klubami motoryzacyjnymi, Zlot Pojazdów Klasycznych i pokazy detailingu. Fascynatów kultowych motocykli i samochodów zapraszamy do strefy zabytkowych motocykli, na giełdę i do strefy Legend PRL-u.

Do zobaczenia na największym plenerowym wydarzeniu motoryzacyjnym w Polsce – Warsaw Oldtimer Show 2020, 29-30 sierpnia w PTAK Warsaw Expo.
https://oldtimerwarsaw.com/bilety/