BIOEXPO Warsaw: Pierwsze spotkanie Rady Programowej. Jakie wyzwania czekają organizatorów targów?

W jakim kierunku powinny rozwijać się targi BIOEXPO Warsaw? O przyszłości imprezy debatowało 19 najważniejszych przedstawicieli branży bio, którzy zaangażowali się w działalność Rady Programowej Targów. Przed organizatorami wiele wyzwań, o których zaproszeni goście dyskutowali podczas inauguracyjnego posiedzenia.

W skład Rady Programowej pierwszych w Polsce targów branży produktów ekologicznych wchodzą członkowie instytucji, stowarzyszeń, największych firm i mediów branżowych. Zadbają o właściwą realizację projektu, zaproponują główne kierunki rozwoju imprezy i wspólnie zastanowią się, jak zbudować silną markę BIOEXPO, aby była kojarzona z największą i najważniejszą imprezą biobranży w Polsce. Na targach spotkamy czołowych wytwórców i dystrybutorów, którzy chcą nawiązać współpracę z kupcami, właścicielami sklepów specjalistycznych, hurtowni specjalistycznych i wielobranżowych. To nie tylko okazja, by rozwinąć kontakty handlowe – organizatorzy kładą nacisk na dyskusję o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju.

Skład Rady Programowej BIOEXPO Warsaw:

1. Krystyna Radkowska – Prezes Zarządu Polskiej Izby Żywności Ekologicznej
2. Sylwester Strużyna – Prezes Bio Planet S.A.
3. Katarzyna Linoż – Dyrektor Handlowy Eko-Wital Sp. z o.o.
4. Michał Kapica – Prezes Zarządu Smak Natury Sp. z o.o.|
5. Łukasz Gębka – Prezes Farma Świętokrzyska Sp. z o.o.
6. Artur Tymiński – Współwłaściciel BIO BERRY POLAND Sp. z o.o.
7. Zbigniew Kozłowski – Właściciel Organic Leaf
8. Robert Kuryluk Sekretarz Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi EKOLAND
9. Urszula Sołtysiak Ekspert, Rzecznik Prasowy Polskiej Izby Żywności Ekologicznej
10. Dorota Metera Ekspert, Prezes Bioekspert Sp. z o.o.
11. Kamila Stańczyk – Właścicielka Eco and More Sp. z o.o.
12. Czesław Meus – Członek Komisji Rewizyjnej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych “Polska Ekologia”
13. Edyta Szczupak EKOLAND – Przewodnicząca Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi EKOLAND
14. Mieczysław Babalski – Przewodniczący Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Producentów Ekologicznych EKOŁAN
15. Danuta Pilarska – Prezes Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych św. Franciszka z Asyżu
16. Karol Przybylak – Redaktor Naczelny Magazynu Biokurier
17. Karolina Kałdońska – Redaktor Naczelna Magazynu Ekodostawcy
18. Katarzyna Drobińska – Dyrektor Grupy Projektów Ptak Warsaw Expo Sp. z o.o.
19. Agata Szczepaniak – Dyrektor Projektu Ptak Warsaw Expo Sp. z o.o.

Nowe spojrzenie, możliwości i perspektywy

Jak szacują eksperci, w najbliższych latach sektor bio będzie rósł w Polsce blisko o 15-20%. Obecnie rynek żywności ekologicznej przekroczył magiczny próg miliarda złotych, a jego produkty sprzedaje blisko tysiąc specjalistycznych sklepów, wszystkie polski sieci handlowe z branży FMCG i sektor e-commerce. Choć przyszłość rysuje się w jasnych barwach, branżę czeka wiele wyzwań. Popyt na asortyment się zwiększa i póki co utrzymuje się tendencja wzrostowaEkooblężenie przeżywają też tradycyjne dyskonty, supermarkety i hipermarkety, ponieważ klienci zwracają dużą uwagę na jakość produktów. Trudno wygrać wojnę cenową z gigantami, więc mniejsze sklepy muszą postawić na nowe rozwiązania. Dlatego delikatesy ze zdrową żywnością otwierają gabinety dietetyczne, zaczynają serwować gorące napoje, dania i przekąski na bazie ekologicznych produktów, a przy tym dbają o każdy kanał sprzedaży.

Komu za kilka lat przypadnie największa część rynku? O dobrych perspektywach na przyszłość eksperci debatować będą podczas targów BIOEXPO Warsaw, które zaplanowane są w terminie 11-13 października w Ptak Warsaw Expo. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wyjątkowe strefy tematyczne: Food & Drink, Beauty & Cleaning, Ekotech, Biolife, Bioagro, Startup, Supporting Bodies oraz wiele atrakcji i wydarzeń towarzyszących targom.

Szczegółowy program targów BIOEXPO Warsaw

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-03-25T14:35:46+00:00 25.03.2019|