Apetyt rośnie w miarę jedzenia. „Produkty bio są już nieodłączną częścią naszych zakupów”

Nowe spojrzenie, możliwości i perspektywy – odwiedź Międzynarodowe Targi BIOEXPO Warsaw i przekonaj się, że branża żywności ekologicznej ma przed sobą przyszłość! – Bez tych produktów już teraz trudno wyobrazić sobie nasze zakupy – podkreśla Agata Szczepaniak, dyrektor projektu.

Jak szacują eksperci, rynek już teraz jest wart blisko 800 mln złotych, a w następnych latach będzie rósł o 15-20%. – Do tej pory w Polsce nie było takiej imprezy na taką skalę – podkreśla Agata Szczepaniak. – Wśród zainteresowanych branżą zaistniała potrzeba, by stworzyć imprezę, która będzie skupiała wyłącznie wokół BIO produktów.

Również i tym razem nie zabraknie strefy Hosted Buyers. – To zorganizowane przyjazdy przedstawicieli branży z zagranicy, którzy mają ściśle określone preferencje zakupowe i wiedzą, czego szukają na targach – tłumaczy Katarzyna Drobińska, dyrektor ds. targów w Ptak Warsaw Expo. – Międzynarodowy charakter, formuła B2B i transparentność w doborze towarów są głównymi założeniami BIOEXPO Warsaw – mówi w wywiadzie dla magazynu „Ekodostawcy”.
Giełda surowców, strefy degustacyjne, nowości, konferencje branżowe, a nawet job center, czyli giełda ofert pracy w sektorze EKO – to wszystko czeka na uczestników pierwszej odsłony targów. Eksperci podkreślają, że w ostatnich latach rynek produktów ekologicznych w Polsce mocno się rozwinął. Konsumenci są bardziej świadomi, jak ważna jest jakość produktów, więc coraz częściej czytają etykiety i zwracają uwagę na skład produktów. – Produkty BIO stały się nieodłączną częścią codziennych zakupów – zaznacza Katarzyna Drobińska.

Zarejestruj się

 

 

 

Podczas targów BIOEXPO Warsaw 2019 swoją ofertę zaprezentują producenci z Polski i zagranicy. Nowości rynkowe odwiedzający znajdą w sektorach: żywność i napoje, rolnictwo ekologiczne, kosmetyki i środki czystości, maszyny produkcyjne, opakowania i naczynia do serwowania, logistyka, sprzęt gospodarstwa domowego, produkty dla zwierząt domowych. Będzie okazja spotkać przedstawicieli start-upów oraz instytucji, które wspierają biznes. Organizatorzy nie zamykają się jednak na klienta, do którego trafia gotowy produkt. – Na niedzielę planujemy specjalne atrakcje oraz potężną porcję łatwo przyswajalnej wiedzy, doskonałych smaków i zapachów w stylu EKO – mówi Agata Szczepanik w rozmowie z „Ekodostawcami”. – Dodatkowo pojawią się gwiazdy, które na co dzień żyją ekologicznie.
Okazja, by nawiązać kontakty handlowe i zobaczyć najnowsze produkty ekologiczne, będzie już w dniach 11-13 października. W Ptak Warsaw Expo startują wtedy Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych. Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronie BIO EXPO

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-04-12T12:48:10+00:00 12.04.2019|