Antoni Ptak, właściciel Ptak Warsaw Expo, na liście najbogatszych Polaków tygodnika “Wprost”

Tygodnik “Wprost”, jak co roku, przygotował ranking najbogatszych Polaków. W zestawieniu, tak samo jak w edycji 2017, na miejscu 9. znalazł się Antoni Ptak – właściciel Ptak Warsaw Expo.

Antoni Ptak jest przedsiębiorcą i inwestorem, twórcą i właścicielem jedynego w Europie Miasta Mody – Ptak Fashion City. Założone przez niego w 1993 roku pod Łodzią wielkie centrum handlowe na dobre zmieniło oblicze polskiej branży odzieżowej. Zbudowane od zera, szybko stało się najpopularniejszym w Polsce miejscem zaopatrzenia sklepów i butików odzieżowych. Dziś w Mieście Mody funkcjonują tysiące firm. Głównie polskich przedsiębiorców.

Jedną z najnowszych inwestycji Antoniego Ptaka jest Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo. Misją firmy jest wzmacnianie polskiej gospodarki poprzez promocję krajowych przedsiębiorstw, ułatwienie im budowy międzynarodowych relacji oraz ekspansji zagranicznej. Wszystko poprzez organizację międzynarodowych imprez targowych. Działające od 2015 roku centrum już od samego początku jest największym obiektem targowym w Polsce i jednym z największych w Europie. Każdego roku Ptak Warsaw Expo organizuje około 30 dużych, międzynarodowych imprez.

W 2014 roku Antoni Ptak został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi. Wcześniej, w 2006 roku, biznesman został uhonorowany także tytułem Honorowego Obywatela gminy Rzgów. W 1995 Polish Business Club przyznał Antoniemu Ptakowi tytuł „Businessmana Roku”.

Listę 100 Najbogatszych Polaków można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika “Wprost”, który trafił do kiosków 25 czerwca.

2018-06-26T15:25:28+00:00 26.06.2018|