Gwiazdor „Sherlocka” w Ptak Warsaw Expo! Spotkaj się z Andrew Scottem na Warsaw Comic Con

Bezbłędny Professor Jim Moriarty, czyli Andrew Scott po raz kolejny wraca na Warsaw Comic Con. – Jestem zachwycony Polską. Dziękuję, że mogłem tutaj przyjechać – mówił podczas spotkania z fanami w Ptak Warsaw Expo.

Przekonuje, że życie jest zbyt krótkie, ludzie uwielbiają tajemnice szpiegowskie, a na co dzień nie wypada zakładać spodni o długości ¾, nawet, gdy jest lato. Od ponad 20 lat Andrew Scott zaskakuje widzów swoimi kreacjami aktorskimi. Jego role w filmach moglibyśmy wyliczać bez końca: Paul McCartney w dramacie telewizyjnym „Lennon Naed”, Gethin w „Dumnych i wściekłych”, Max Debnigh w „Spectre” czy Addison Bennett w „Alicji po drugiej stronie lustra”.

Jak wielokrotnie przyznawał w wywiadach, najważniejszym przełomem w karierze była dla niego rola Jimiego Moriarty’ego w serialu „Sherlock”. Dlaczego geniusz zła, najgroźniejszy wróg Holmesa nazywany „Napoleonem zbrodni”, okazał się dość wymagającą kreacją? – Moriarty był dla ludzi prawdziwą zagadką. Nie zachowuje się jak konwencjonalny złoczyńca, a przy tym jest dowcipny i często zmienia swoje zachowanie. Nie miałem wątpliwości, że był także odpowiednim graczem dla Sherlocka – mówił aktor w jednym z wywiadów.

Występ Scotta w „Sherlocku” był zachętą dla producentów filmowych, którzy zaproponowali mu role w innych, podobnych produkcjach, między innymi w dramacie BBC2 „Legacy” – to adaptacja bestsellerowej powieści szpiegowskiej Alana Judda, która pokazuje najważniejszy moment zimnej wojny. Aktor wcielił się w postać Viktora Koslova, szpiega KGB.

Przez ostatnie kilkanaście lat Andrew Scott zdobył wiele prestiżowych nagród. W 2005 r. zdobył Nagrodę Laurence’a Oliviera za rolę w filmie „A Girl in a Car with a Man”. Dwa lata później jury doceniło jego występ na Broadwayu u boku Julianne Moore i Billa Nighy’ego w filmie „The Vertical Hour” (reż. David Hare). Aktor otrzymał nominację do nagrody Drama League. Za sprawą roli Professora Jima Moriarty’ego w serialu telewizyjnym „Sherlock” The Hospital Club and Time Out’s umieścił Andrew Scotta w rankingu 100 wpływowych postaci świata showbiznesu.

Aktor zagości już na przełomie maja i czerwca w Ptak Warsaw Expo podczas zbliżającej się odsłony Warsaw Comic Con. – W „erze selfie” zawsze doceniam zwykłą rozmowę z fanami, kontakt wzrokowy i opinie, które chcą mi przekazać – przyznał Scott w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Wśród gwiazd tegorocznej edycji są m.in.: Ian Somerhalder, Paul Wesley, Marie Avgeropoulos, Holland Roden, Tom Wlaschina i wielu innych. Nie zabraknie też strefy cosplay, spotkań autorskich i wystawy Star Wars.

Już teraz możecie zdobyć bilety na największy festiwal popkultury w tej części Europy, który już w dniach 31 maja – 2 czerwca w Ptak Warsaw Expo. Więcej informacji na stronie Warsaw Comic Con

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-04-06T01:50:59+00:00 08.04.2019|