2021 rok pod sztandarem przemysłu w PWE 

Od kilku lat przedstawiciele wielu sektorów przemysłu spotykają się w Ptak Warsaw Expo, aby wziąć udział w uznanych tragach innowacyjnych rozwiązań przemysłowych – Warsaw Industry Week. Zainteresowanie targami przemysłowymi z roku na rok rośnie, a impreza coraz prężniej się rozwija. Podczas Warsaw Industry Week prezentowane są wszystkie gałęzie branży przemysłowej: maszyny i narzędzia do obróbki metalu, drewna, przetwórstwa tworzyw sztucznych, automatyzacja i robotyzacja procesów przemysłowych oraz oprogramowanie, metrologia przemysłowa, cięcie i szlifowanie, badania i rozwój, BHP oraz wiele innych.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, V edycja najszybciej rozwijających się targów przemysłowych w Polsce nie mogła odbyć się w tym roku. Wydarzenie zostało przesunięte na kolejny rok i będzie miało miejsce w dniach 8-10 czerwca 2021. 

Rosnące zainteresowanie targami przemysłowymi świadczy nie tylko o potrzebie realizacji kolejnych edycji Warsaw Industry Week, ale jest także argumentem przemawiającym za organizacją dodatkowych imprez targowych, dedykowanych dla branż związanych z przemysłem. Tego typu konkluzja pokrywa się również z głosami docierającymi ze strony przedstawicieli poszczególnych sektorów przemysłu, którzy postulowali stworzenie nowych formatów wydarzeń, poświęconych wyłącznie ich specjalizacjom. W myśl tej idei, już w przyszłym roku, w centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo będą miały miejsce premiery takich wydarzeń targowych, jak: Wood Tech Warsaw Expo, Warsaw Plast Expo, Warsaw Automatica Expo oraz Warsaw Metal-Tech.

Wood Tech Warsaw Expo

Targi obróbki drewna i produkcji mebli to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich firm i specjalistów pracujących w branży drzewnej. Targi będą miejscem spotkań producentów, importerów, handlowców, dystrybutorów, przetwórców i użytkowników końcowych z branży obróbki drewna.
Termin: 12-14 maja 2021
Kontakt:
Bartłomiej Konarski, e-mai: b.konarski@warsawexpo.eu, tel.: +48 517 137 405
Alicja Płatek, e-mail: a.platek@warsawexpo.eu, tel.: +48 513 030 442
Więcej informacji: https://woodwarsawexpo.com/

Warsaw Plast Expo

To wydarzenie skupiające firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Są to jedyne targi, które łączą wszystkie segmenty branży: maszyny i urządzenia do przetwarzania tworzyw sztucznych i gumy, surowce, półproduktu i części techniczne, usługi, badania i naukę.
Termin: 8-10 listopada 2021
Kontakt:
Magdalena Siwakowska, e-mail: m.siwakowska@warsawexpo.eu, tel.: +48 502 775 484
Zuzanna Pawlak, e-mail: z.pawlak@warsawexpo.eu, tel.: +48 513 723 258
Więcej informacji:https://warsawplastexpo.com/

Warsaw Automatica Expo

Wydarzenie dedykowane dla branży automatyki i robotyki. Targi będą niepowtarzalną okazją do poznania całego ekosystemu przemysłowego, który pozwoli na wdrożenie najnowocześniejszych rozwiązań przemysłu przyszłości. W zakresie tematycznym targów automatyki przemysłowej i robotyki jest, m.in.: automatyzacja, robotyzacja, elektronika przemysłowa, aparatura kontrolno-pomiarowa, czy armatura pomocnicza.
Termin: 22-24 września 2021
Kontakt:
Marta Banaszak, e-mail: marta.banaszak@warsawexpo.eu, tel.:+48 513 903 628
Mateusz Gołębiewski, e-mail: mateusz.golebiewski@warsawexpo.eu, tel.: +48 514 363 265
Więcej informacji: https://automaticaexpo.com/

Warsaw Metal-Tech

To odpowiedź na potrzeby szybko rozwijającego się polskiego sektora obróbki metali. W trakcie targów prezentowane będą innowacyjne technologie obróbki plastycznej metali, zaawansowane technicznie maszyny, precyzyjne rozwiązania narzędziowe oraz usługi służące procesom związanym z przemysłową obróbką metali.
Termin: 3-5 listopada 2021
Kontakt:
Julia Zoń, e-mail: julia.zon@warsawexpo.pl, tel.: +48 504 823 603
Weronika Chmielewska, e-mail: weronika.chmielewska@warsawexpo.eu, tel.: 513 723 349
Damian Baran, e-mail: d.baran@warsawexpo.eu, tel.: +48 519 812 296
Więcej informacji: https://warsawmetaltech.pl/

Obecnie obowiązujące obostrzenia związane z epidemią COVID-19 nie pozwalają na realizację targów. Wyrażamy nadzieję, że w najbliższym czasie sytuacja ulegnie zmianie i w przyszłym roku po raz kolejny będziemy mogli stworzyć przestrzeń dla rozwoju różnych gałęzi przemysłu.